TED' DE TENİS

TED Spor Kulübü, Türkiye'de en fazla lig şampiyonu olan, en fazla bireysel şampiyon yetiştiren, en fazla Ulusal Takımlar tenisçisine sahip olan bir kulüptür. 

TED tenisini özetle verebildiğimiz bu yazı, kuşkusuz kulübü yeteri kadar anlatma olanağı vermiyor. Ancak çok önemli bir özelliğimizi burada belirtmeliyiz. TED bugün Türkiye'de sayıları süratle artmakta olan federe ve özel tenis kulüplerine de birçok bakımdan kaynak olmuştur. Bu kulüplerde şu anda da çok sayıda TED kökenliye rastlanmaktadır. TED tenisi; performans tenisi, üye ve veteran tenisi olarak iki ana dal içinde etkinliğini sürdürüyor.

2021 yılsonu itibariyle tenis branşinda kız ve erkeklerde toplam 1301 lisanslı tenisçimiz bulunmaktadir. Ulusal ve uluslararası tenis federasyonunun düzenlemiş olduğu turnuvalarda bu yıl 30’u kadın, 43’ü erkek olmak üzere toplam 73 tenisçimiz 443 turnuvada mücadele etmiştir.

Bu yıl 3 tenisçimiz milli takimda yer almıştır. A takım ve tenis akademisi alt yapı takımlarında yer alan tenisçilerimiz katıldıkları yaş grupları ulusal ve uluslararası turnuvalarda tekler ve çiftler kategorilerinde elde ettikleri şampiyonluk ve finalistlik ile toplam 58 kupa kazanarak sezonu kapatmıştır.

SENYÖR TENİS TURNUVALARI

Her yıl iki büyük Senyör Tenis Turnuvası düzenlemekteyiz. Bunlardan biri QNB Finansbank ana sponsorluğunda düzenlenen QNB Finansbank Seniors Cup Tenis Turnuvası, diğeri ise TED Senyör Cup Tenis Turnuvası’dır. Ayrica bu turnuvalarımız tüm senyör tenisçilere açıktır.

Yaz ve kiş sezonlarında iki büyük senior turnuvasının yanında köklü bir geçmişe sahip Doktorlar ve Eczacılar TED Tenis Turnuvası' da senyör etkinliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu turnuvalarımızın dışında TED-Bankalar Tenis Şampiyonası ve haftasonları üyelerimize keyifli bir haftasonu yaşatabilmeyi amaçlayan ve çeşitli imkanlarla birlikte sürpriz eşlerle oynanan çiftler müsabakalarımız da bulunmaktadır. Turnuvalar hakkında detaylı bilgilere sitemizin Etkinlikler bölümünden ulaşabilirsiniz.


DETAYLI BİLGİ İÇİN:
0 212 262 90 80 no'lu telefon numaramizdan irtibata geçebilir,
ya da info@tedclub.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.