TED' DE MASA TENİSİ

Kulübümüzde masa tenisi branşı çok eski tarihlere dayanmakta olup, günümüzde başarı ile sürdürülmektedir. 1960’li yıllarda kulübümüz bünyesine katılan branş, milli takıma oyuncular verecek düzeye gelmiş, ferdi ve takım olarak çeşitli Türkiye şampiyonlukları kazanılmış ve gerek yurt dışında, gerekse yurt içinde kulübümüzü başarı ile temsil etmiştir. Ancak 1970’li yıllara gelindiğinde, takım oyuncularının çoğu yurt dışına eğitim için gitmiş ve ciddi anlamda bir duraklama hatta yok olma sürecine girilmiştir.

1975 yılında, kulübümüz üyesi ve eski milli oyunculardan olan Sn. Yıldırım Türkeri'nin, Yönetim Kurulu’na girmesi ve amatör şubeler sorumluluğunu almasından sonra, masa tenisi branşı tekrar canlandırılmıştır. Duraklama döneminde terfi ligine kadar düşmüş olan takımımız, sırasıyla 3. 2. ve 1. liglerde şampiyonluklar elde ederek 1980’li yılların başında kurulan Türkiye Süper Ligi'ne yükselmiştir. O yıldan bugüne kadar masa tenisi takımımız, Yıldırım Türkeri’nin şube kaptanlığı ve oyunculuğu ile süper ligde oynamaktadır.

2021-2022 sezonunda takımımız mücadele ettiği 22 maç sonucu 9 galibiyet ile süper ligi 11.olarak tamamlamıştır.

2022-2023 sezonunda 3 etap sonunda oynanan 12 müsabaka sonucunda 8 galibiyet ile 5.sırada bulunmaktayız. 28-29 Ocak 2023’te oynanacak Eskişehir turnuvası akabinde, Süper Lig 1.yarı nihai sonuç ve sıralaması belli olacaktır.

Bu sezon takımımız üstün başarı göstermiştir ve son turnuva oynanmadan ilk 8 takımın kendi arasında oynayacağı playy-off mücadelelerine girmeyi garantilemiştir.