TED' de Tenis

Kupalara Doymayan Takim
TED Spor Kulübü, Türkiye'de en fazla lig sampiyonu olan, en fazla bireysel sampiyon yetistiren, en fazla Ulusal Takimlar tenisçisine sahip olan bir kulüptür. 

TED tenisini özetle verebildigimiz bu yazi, kuskusuz kulübü yeteri kadar anlatma olanagi vermiyor. Ancak çok önemli bir özelligimizi burada belirtmeliyiz. TED bugün Türkiye'de sayilari süratle artmakta olan federe ve özel tenis kulüplerine de birçok bakimdan kaynak olmustur. Bu kulüplerde su anda da çok sayida TED kökenliye rastlanmaktadir. TED tenisi; performans tenisi, üye ve veteran tenisi olarak iki ana dal içinde etkinligini sürdürüyor.

2021 yilsonu itibariyle tenis bransinda kiz ve erkeklerde toplam 1301 lisansli tenisçimiz bulunmaktadir. Ulusal ve uluslararasi tenis federasyonunun düzenlemis oldugu turnuvalarda bu yil 30’u kadin, 43’ü erkek olmak üzere toplam 73 tenisçimiz 443 turnuvada mücadele etmistir.

Bu yil 3 tenisçimiz milli takimda yer almistir. A takim ve tenis akademisi alt yapi takimlarinda yer alan tenisçilerimiz katildiklari yas gruplari ulusal ve uluslararasi turnuvalarda tekler ve çiftler kategorilerinde elde ettikleri sampiyonluk ve finalistlik ile toplam 58 kupa kazanarak sezonu kapatmistir.

SENYÖR TENIS TURNUVALARI

Her yil iki büyük Senyör Tenis Turnuvasi düzenlemekteyiz. Bunlardan biri QNB Finansbank ana sponsorlugunda düzenlenen QNB Finansbank Seniors Cup Tenis Turnuvasi, digeri ise TED Senyör Cup Tenis Turnuvasi’dir. Ayrica bu turnuvalarimiz tüm senyör tenisçilere açiktir.

Yaz ve kis sezonlarinda iki büyük senior turnuvasinin yaninda köklü bir geçmise sahip Doktorlar ve Eczacilar TED Tenis Turnuvasi da senyör etkinliklerimiz arasinda yer almaktadir. Bu turnuvalarimizin disinda TED-Bankalar Tenis Sampiyonasi ve haftasonlari üyelerimize keyifli bir haftasonu yasatabilmeyi amaçlayan ve çesitli imkanlarla birlikte sürpriz eslerle oynanan çiftler müsabakalarimiz da bulunmaktadir. Turnuvalar hakkinda detayli bilgilere sitemizin Etkinlikler bölümünden ulasabilirsiniz.


DETAYLI BILGI IÇIN:
0 212 262 90 80 no'lu telefon numaramizdan irtibata geçebilir,
ya da info@tedclub.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ