← Geri Dön

Özden Ezinler Veteranlar Avrupa Sampiyonasi’nda 8. oldu.

25- 28 Mayis tarihleri arasinda, Italya’nin Chiavari kentinde düzenlenen Veteranlar Avrupa Sampiyonasi’na ülkemizi temsilen katilan kulübümüzün Eskrim Sube Kaptani Özden Ezinler, Kadinlar Flöre 8’incisi ve Kadinlar Epe 13’üncüsü oldu.

Özden Ezinler, Avrupa Sampiyonasi’nin son gününde oynanan 60-69 Yas kategorisindeki Kadin Flöre müsabakalarinin ilk turunda 2 galibiyet ve 3 maglubiyet elde ederek 11. sirada tur atladi. Veteran eskrimcimiz 32’lik direkt eleme tablosunda Büyük Britanya’dan Dominique Kennett’i 10-5 ve 16’lik tabloda da Rusya’dan Liubov Mayorova’yi 3-1 maglup ederek adini çeyrek finale yazdirdi. Çeyrek finalde Rusya’dan Liudmila Chernova ile eslesen Özden Ezinler maçi 9-0 kaybederek elendi ve sampiyonayi 8. sirada tamamladi.

Kadinlar Epe’nin 60-69 Yas kategorisinde ter döken Özden Ezinler müsabakalarin ilk turunu 3 galibiyet ve 3 maglubiyet elde ederek geride birakti. Direkt eleme tablosuna 18. siradan yerlesip 64’lük tabloyu maç oynamadan geçti. 32’lik tabloda Almanya’dan Viola Richter’i 5- 4’lük skor ile saf disi birakan Özden Ezinler 16’lik tabloda bir diger Alman Astrid Kircheis’e 10-7 maglup olup elendi ve bu bransta 13.’lügün sahibi oldu.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ