← Geri Dön

Tel Raket…

1990 yilinda, tesisimiz Taksim yerleskesinden geldigi Tarabya yerleskesinde insaat halindeydi. Isçiler bir spor kulübü tesisi insaatinda çalisiyor olduklarindan, branslara karsi merak duymaya basladilar.

Hangi kosullarda olursa olsun insanoglunun meraki tetikleyici unsurdur. Isçilerden biri tenis sporuyla tesisimizin insaatinda tanismisti ve tenisi anlamak için çaba sarf etti. Elindeki malzemelerle telden bir raket yapti. Yaptigi raketi çalistigi alanin kösesine birakti. Yaptigi belki onun için basit bir seydi fakat tenis sporu için ciddi bir içerige sahipti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Filiz Önder, isçi tarafindan yapilan bu raketi isçinin biraktigi yerde buldugunda, sevinci ve hüznü bir arada yasadi. O zamanki kosullar içinde bir isçinin elindeki malzemelerden bir raket yapmasi tenis sporu açisindan anlamli bir görseldi. Çünkü o isçi çalistigi yerin ve yapilan insaatin amacini kavramisti.

Önder, Tel Raket üzerinde yasadigi duygu yogunlugu üzerine raketi o sürecin göstergesi ve bir isçinin kendini ifade etme sekli olarak koruma karari aldi. ‘’ Tel Raket’’ tesisimizin o dönemdeki sürecinin sembollerinden biri haline geldi.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ