← Geri Dön

Istanbul Challenger'da sampiyon Malek Jaziri oldu.

Kulübümüzün ev sahipligi yaptigi American Express Istanbul Challenger’da 68. yil heyecani tekler finaliyle sona erdi. 1 ve 2 numarali seribasi raketleri bulusturan finalde Israilli rakibi Dudi Sela’yi üç sette maglup eden Tunuslu Malek Jaziri, kariyerinin altinci ATP Challenger zaferine imza atti.

Klasmanin 70. basamagindaki Jaziri, fazla sayida basit hata yaptigi açilis setinde hanesine yalnizca tek oyun yazdirabildi. Bu noktadan sonra ise ATP 74 numarasi Sela cephesinde basit hatalar artmaya basladi. Jaziri’nin baskili vuruslarina çözüm üretmekte zorlanan Sela, son iki sette rakibinden yalnizca bir oyun koparabildi.

72 dakika süren final mücadelesinden 1-6, 6-1, 6-0’lik galibiyetle ayrilan 32 yasindaki Jaziri, basarisinin karsiligi olarak 90 ATP puani ve 10,800 dolar para ödülünün sahibi oldu. Bu sezonki üçüncü kupasini kaldiran Jaziri, Türkiye’de ilk kez sampiyonluk sevinci yasadi.

Jaziri ve Sela’ya kupalarini Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Turhan Topbas ile Ayhan Akgül, kulübümüzün Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz ve Garanti Bankasi Pazarlama Iletisimi Yöneticisi Sebnem Sayakçi sundu.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ