← Geri Dön

Challenger’da bir ilk!

10-18 Agustos tarihleri arasinda kulübümüzde gerçeklesecek olan American Express Istanbul Challenger'da ikinci tura geçildi. 12 Eylül saat 12:30’da Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde ve BBSK lisansindaki Muhammet Haylaz, klasmanin 334. basamagindaki Fransiz Calvin Hemery’yi 6-4, 4-6, 6-1’lik skorlarla geçerek ikinci tura yükseldi.

13 Eylül saat 11:00’de Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde ve ENKA Spor Kulübü lisansindaki Altug Çelikbilek, rakibi Filip Horansky’yi 7-5, 6-4’lük skorlarla yenerek ikinci turu yakaladi. Ardindan, Türkiye Tenis Federasyonu bünyesindeki ve TED Spor Kulübü lisansindaki Anil Yüksel, Ispanyol rakibi Jose Vidal Azorin’i 6-2, 7-6’lik skorlarla zorlanmadan geçerek, ikinci turu yakalayan isim oldu.

Ikinci tura yükselen son Türk raket ise Türkiye Tenis Federasyonu bünyesindeki milli sporcu Marsel Ilhan oldu. 2 saat 44 dakika süren maçta Nikola Milojevic’i 6-7, 7-6, 6-1’lik skorlarla yenen Marsel ikinci tura yükseldi.

Bu sene 68.’si düzenlenen American Express Istanbul Challenger’da Türk tenisi adina tarihi bir gün geride kaldi. ATP Challenger Turu’ndaki bir organizasyonda ilk kez dört Türk sporcu birden teklerde ikinci tura çikmayi basardi.

Bayram tatili olmasina ragmen, tenis severlerin American Express Istanbul Challenger'a gösterdigi ilgi ve Türk raketlerin maçlarinda yasanan cosku, görülmeye degerdi.

TED Spor Kulübü olarak, mücadele eden tüm sporculari, emegi geçen tüm antrenörleri ve yetkilileri tebrik eder, basarilarinin devamini dileriz.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ