← Geri Dön

Istanbul Challenger basin toplantisi gerçeklestirildi.

ATP Challenger Turu'nun prestijli turnuvalarindan American Express Istanbul Challenger'in 68.'si, 10-18 Eylül tarihleri arasinda kulübümüz ev sahipliginde düzenleniyor.

75 bin dolar toplam ödüllü turnuvanin basin toplantisi ise 13 Eylül saat10:30’da (bu sabah) gerçeklestirildi. Basinin yogun ilgi gösterdigi toplanti, kulübümüzün Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz, turnuva direktörü Cem Tinaz, Türk tenisçilerden sporcumuz Barkin Yalçinkale ve Muhammet Haylaz ile 1 numarali seribasi Tunuslu Malek Jaziri'nin katilimiyla yapildi.

Kurulusunun 80. yilini kutlayan TED Spor Kulübü'nde böylesine önemli bir turnuvayi 68. kez organize etmekten dolayi büyük mutluluk duydugunu belirten Yönetim Kurulu Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Emin Tinaz, "Bu sene güçlü bir katilimci listesi var. Birbirinden güzel maçlari bizleri bekliyor. Umuyorum Türk sporcular üst turlara çikmayi basarip organizasyonun daha da özel bir anlam katacaklar seklinde konustu.

Bu hafta itibariyla klasmanin 70. basamaginda yer alan, turnuvanin 1 numarali seribasi ismi Tunuslu Malek Jaziri ise Türkiye'de birçok kez mücadele ettigini, American Express Istanbul Challenger gibi köklü bir turnuvada yer aldigi için mutlu oldugunu dile getirdi.

Türkiye'nin en köklü tenis organizasyonu niteligindeki toplam 75 bin dolar ödüllü American Express Istanbul Challenger'in 10 Eylül'deki eleme müsabakalariyla açilan perdesi, 18 Eylül'deki tekler finaliyle kapanacak.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ