← Geri Dön

Tanfer Klinik ile keyifli bir sohbet yaptik.

Hülya Cup 2016 isim sponsoru olan Tanfer Klinik CFO’su Seycan Tanfer ile tenise saglamis olduklari sponsorluk destegi ile ilgili keyifli bir sohbet yaptik.

Tanfer Klinik olarak hizmetlerinizden genel olarak bahseder misiniz?

1981 yilinda Dr. Med. Dent. Nihat Tanfer tarafindan kurulan Tanfer Klinik; Agiz, Dis ve Çene Cerrahisi, Implant, Estetik Dis ve Protez Düzenlemesi, Gülüs Tasarimi, Eriyen Çene Kemigi Tedavi Yöntemi (Box Teknik), Ortodonti tedavilerini basariyla uygulamaktayiz. Istanbul’un Nisantasi semtinde Rumeli Caddesi’nde bulunan klinigimiz 1000 metrekare alanda 3 katlidir. Ayrica klinigimizde tecrübeli doktorlarimiz ve klinik personelimiz yurtiçi ve yurtdisi hastalarimiza her dilde VIP hizmet veriyor.

Türkiye’de sadece TANFER KLINIK’TE uygulanan mucize tedavi BOX Teknik’ten bahsedecek olursam; 2012 yilindan itibaren “BOX TECHNIQUE” operasyonunu dünyada adindan en çok söz ettiren 5 basarili Türk doktorundan biri olan Agiz ve Çene Cerrahi Uzmani Dr. Nihat Tanfer tarafindan uygulaniyor. Çene kemigi çesitli nedenlerle erimis; protez dis yapilma sansi olmayan hastalara yeniden çene kemigi yapabiliyoruz. Osteobiorejenerasyon adi da verilen bu yeni tedavi yöntemiyle operasyonun üzerinden 6-8 ay geçtikten sonra olusan saglikli kemik dokusu üzerine implant ve protez uygulanabiliyor. Bu yöntem sayesinde 3 boyutlu olarak yeniden olusan çene kemigi, estetik bir sekilde onarilip, orijinal hale gelen kemige implant uygulanarak hastayi estetik dislere kavusturabiliyoruz.

Saglik sektöründeki bir kurulus olarak Türkiye saglik turizmine destek veriyor musunuz? Türkiye, uluslararasi arenada saglikta mesleki birikim anlaminda gerek tecrübe gerek bilgi birikimi anlaminda dünya standartlarini yakalamis bir ülke. Saglik turizmi, yapilan yeni yatirimlar ve hükümetin destegi ile de hizla büyüyor.

Nitekim son yillarda saglik turizminin en gözde destinasyonlari arasinda yer alan Türkiye, hem maliyet avantaji hem gezme firsati hem de kaliteli teknolojik altyapisi ile uluslararasi hastalarin tercihlerinin basinda geliyor.

Ayrica dünyada artik saglik turizmi konsepti degisiyor. Avrupa’dan, Amerika’dan, Uzak Dogu'dan turistlerin ülkeye saglik amaçli gelmelerinin saglanmasi gerekiyor. Kis ve yaz tatillerinde turistler bir takim nedenlerle gidecegi yerleri degistirebiliyor ancak saglik turizminde bu zor.

Saglik turizmi için gelenler normal turistlerden 4 kat fazla ekonomik getiri sagliyor. Burada tedavi olan hastalar daha sonra sehri gezerek, alisveris yaparak, otel ve restoranlara giderek turizm ekonomisine de katki sagliyor. Yanlarinda refakatçi olarak en az 1 kisi oldugu düsünüldügünde ise bu bahsettigim getiriler çok daha fazla olabiliyor. Dolayisiyla saglik turizminin tatil amaçli turizme katkisi da büyük oluyor.

Türkiye saglik turizmi açisindan tercih edilen ülkelerin en basinda geliyor. Bunu dikkate alarak ülkemize gelen turistlere hizmetlerinizi duyurmak için neler yapmaktasiniz? Spor sponsorlugu bunun için bir tercih olarak kullanilabilir mi?

2012 yilindan beri saglik turizmi yapan bir klinigiz ve 2016’da yurtdisi yatirimlarimiza da hiz vererek hastalarimiza daha iyi ve etkin hizmet vermek istiyoruz. Bu amaçla Avrupa ve çevre ülkelerde tani merkezi ve temsilcilikler açma girisimlerinde bulunmaya devam ediyoruz. Reklam bütçemizin çogunuda Avrupa’da yayin yapan tv kanallari, dergi ve gazetelerde kullaniyoruz. Avrupa’daki turizm ve saglik turizmi fuarlarini takip ediyoruz. En son olarak geçtigimiz Mart ayinda Almanya’nin Berlin sehrinde düzenlenen ITB Turizm Fuarina katildik mesela.

Sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri hakkinda ne düsünüyorsunuz? Sizce aralarinda bir iliski var midir?

Tanfer Klinik olarak biz tüm sponsorluklarimizda sosyal sorumluluk içermesine dikkat ediyoruz. Hülya Cup Senyör Tenis Turnuvasi’na sponsor olmamizin ana sebeplerinden biri de; ihtiyaç sahibi ve yetenekli gençleri desteklemek ve turnuva gelirinin basarili, yetenekli ve dar gelirli ailelere mensup gençlere tenis bursu için kullanilmasidir.

Ayrica spor sponsorlugu disinda da ihtiyaç sahibi kisilerin agiz ve dis sagligi tedavilerini sosyal sorumluluk bilincimizle üstlenerek farkli projelerde de yer aliyoruz.

Spor sponsorlugu yapma nedenlerinizi ve beklentilerinizi nasil açiklarsiniz?

Spor sponsorlugu derken Hülya Cup Tenis Turnuvasi sponsorlugumuz düsünülürse; Hülya Cup Tenis Turnuvalari’ndan elde edilen gelir ile bugüne kadar 200’den fazla basarili, yetenekli ve dar gelirli aileye mensup gence tenis bursu saglanmis olmasidir. Biz de bu sponsorluk ile hem spora destek vermeyi hem de gelecegimizi sekillendiren gençlerimize destek olmayi düsündük.

Spor sponsorlugu karari almadan önce hedef kitlenizi hangi etkenlere göre belirliyorsunuz?

Spor sponsorluklarinda yukarida belirttigim üzere bizim için önemli olan ilk sebep, sporla ilgilenen ihtiyaç sahibi gençlere destek olmak. Bunun yani sira sponsor oldugumuz etkinligin nerede gerçeklestigi ve ihtiyaç sahibi olarak kimlerin katilacagi da bizim için önemli elbette.

Kulübümüzde yillardir büyük bir özveriyle gerçeklestirilen ve basinda da sik sik yer alan 19. Hülya Cup’in ana sponsorusunuz... Hülya Cup’a sponsor olma nedenlerinizden bahseder misiniz?

Özellikle TED üyesi olmam bu sponsorluga katilmamizda etkili oldu...

Tenis denilince insanlarda ‘elit spor’ algisi olusuyor, buna ragmen baktiginizda imkanlari kisitli bir çok sporcu da basarili bir kariyere sahip olabiliyor. Sizce bu algiyi degistirmek için neler yapilmasi gerekiyor?

Spor sponsorluklari ile sosyal sorumluluk projelerinin birlestirilmesiyle yetenekli fakat ihtiyaç sahibi gençleri tenis sporuna yönlendirilmesi ve bu alanda farkindalik yaratilarak tenisin elit spor algisi kirilacaktir diye düsünüyorum. Hülya Cup gibi farkli turnuvalarin düzenlenmesi basarili gençleri tesvik edecektir.

Spor ve saglik, var oluslarindan itibaren birbirleriyle iliskili olan iki sektör. Siz de saglik sektöründen bir kurum olarak bu iliskiyi nasil degerlendiriyorsunuz?

Spor bilimsel manada yapildigi sürece insanlarin organik gelisimi, kas-sinir gelisimi, zihinsel gelisimi, sosyal ve ruhsal gelisimi üzerinde olumlu katkilari vardir. Spor yapanlar spor yapmayanlara oranla kendilerini daha iyi hissetmektedir. Saglikta agizdan baslar. Sagliksiz agiz ve dis yapisinin sadece disleri degil, vücudun tüm organlarini etkiledigi, ilerleyen yaslarda bir çok hastaliga neden oldugunu biliyoruz. Ek olarak spor, insanlara saglik, ruhsal ve sosyal yönden daha iyi bir hayat imkani verdigi için ikisinin de insan hayatindaki yeri çok önemli diye düsünüyorum.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ