← Geri Dön

Türkiye Sampiyonasi’na TED Damgasi!

TED Spor Kulübü, Ankara’da düzenlenen Acibadem +13 Yas Türkiye Sampiyonasi’nda erkeklerde ve bayanlarda her iki kategoride de yoluna devam ediyor.

Sporcularimiz Cemre Anil ve Basak Akbas, rakiplerini eleyerek bayanlar tekler kategorisinde çeyrek finale yükseldi. Cemre, ikinci turda Doga Selen Takunyaci’yi 6-3, 3-6, 6-1’lik setlerle, Basak ise ikinci turda mücadele ettigi rakibi Irem Soylu’yu 6-2, 7-5 ile geçerek adini son 8’e yazdirdi.

Çiftlerde de mücadele eden Cemre, partneri Müge Topsel ile Soylu/Dogan ikilisini 6-3, 6-2 ile set vermeden geçti ve son 4 arasina kaldi. Erkeklerde ise sporcularimiz Yanki Erel, Barkin Yalçinkale, Mert Naci Türker ve Anil Yüksel tekler kategorisinde çeyrek finale yükseldiler. Yanki, ikinci turda bir diger sporcumuz Umud Baris Ergüden’i 6-4, 3-6, 6-3; Barkin, Koray Kirci’yi 6-4, 6-2; Mert Naci, Cem Ertürk’ü 6-1, 7-6; Anil ise Can Kaya’yi 6-1, 6-2 ile geçmeyi basararak son 8 arasina kalmayi basardilar. Böylece teklerde son sekiz arasinda dört TED’li sporcumuz yer aldi.

Çiftlerde partner olan sporcularimiz Ergüden/Türker ve Yüksel/Yalçinkale son 4 arasina kalma basarisi gösterdiler. Ergüden/Türker ikilisi Erel/Gezer tandemini 7-5, 6-1; Yüksel/Yalçinkale ise Erdogan/Görgün tandemini 6-2, 6-1 ile geçti.

Bayanlar teklerde sporcumuz Cemre Anil, Melis Sezer’e karsi, bir diger sporcumuz Basak Akbas ise Ayla Aksu’ya karsi yari final; çiftlerde Anil/Topsel ikilisi ise Erman/Biter’e karsi final mücadelesi verecek. Erkekler teklerde de sporcularimiz Yanki Erel-Barkin Yalçinkale ve Mert Naci Türker-Anil Yüksel birbirlerine karsi son 4 mücadelesi verecek. Çiftlerde ise Ergüden/Türker ve Yüksel/Yalçinkale final için mücadele verecek.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ