← Geri Dön

Marsel’in Hedefi Ilk 50!

Türkiye Tenis Federasyonu’nun ev sahipligi yaptigi 19. ITF (Uluslararasi Tenis Federasyonu) Dünya Koçlar Konferansi Antalya'da devam ediyor. Çesitli ülkelerden 700’den fazla antrenörü bulusturan Antalya’daki dev organizasyonu Türkiye'nin erkeklerde 1 numarasi TED’li Marsel Ilhan da yakindan takip ediyor.

"Rio'da olimpiyatlara katilmak istiyorum"

IHA muhabirine açiklamalarda bulunan Ilhan, kendisi için güzel bir sezon geçtigini belirterek, "Bu sene önemli basarilar elde ettim. Genel olarak sezondan çok memnun kaldim. Sadece sezon sonunda biraz puan kaybettim. Umarim 2016'inin basinda bu puanlari tekrar toplayacagim ve ilk 100'e girmeyi basaracagim. Çok çalisip 2016'da Rio'da olimpiyatlara katilmak istiyorum. Ilk 2-3 ay benim için çok önemli olacak" dedi.

"Hedefim ilk 50'de yer almak"

Ana hedefinin ilk 100'e tekrar girmek oldugunu ifade eden milli tenisçi, "Ancak hedefim her zaman için ilk 50'de yer almak" diye konustu.

"Seyirci avantajini Istanbul'da kullanmak istiyoruz" 

Davis Cup Turnuvasi'nin kendisi için çok iyi geçtigini ifade eden Marsel Ilhan, "Toplamda 4 maç kazandim ve hiç maç kaybetmedim. Ikinci grupta ikinci tura yükseldik. Iyi bir takim olusturduk. Umarim seneye tekrar bu basariyi elde edecegiz. Ilk turda Istanbul'da Bulgaristan ile oynayacagiz. Seyirci avantajini Istanbul'da kullanmak istiyoruz" dedi.

"Türkiye için önemli organizasyon"

Dünya Koçlar Konferansi'ni da degerlendiren Marsel, sözlerini söyle tamamladi:
"Önemli koçlar burada. Ben bile dinliyorum. Çok güzel seyler söylüyorlar. Türkiye için çok önemli bir organizasyon. Umarim bundan sonra daha çok bu organizasyon devam edecek. Bizim antrenörler bu organizasyonlarla tecrübe kazaniyor. Tenis adina çok güzel bir sey." 

Kaynak: Trtspor
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ