← Geri Dön

Basak Eraydin’dan Anlamli Sampiyonluk!

Tenis Eskrim Dagcilik Spor Kulübü’müzün kapali kortlarinda düzenlenen Firatpen Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasi’nda milli sporcumuz Basak Eraydin, Rus partneri Polina Leykina ile birlikte çiftlerde sampiyonluga uzandi.

Bu sene 16. si yapilan toplam 25 bin dolar ödüllü turnuvada 4 numarali seribasi çift olarak mücadele eden Eraydin/Leykina, finalde Rumen Cristina Dinu ile Hirvat Jana Fett ikilisiyle karsilasti. Kiran kirana geçen mücadelenin ardindan rakiplerini 7-5, 6-7, 10/5’lik skorlarla deviren Eraydin ve Leykina, bu anlamli turnuvada sampiyonluk ipini gögüslediler.

Cumhuriyet Bayrami haftasinda gerçeklesen turnuvada zirveye çikan 21 yasindaki sporcumuz Basak, çiftler kariyerinin 12. kupasini kaldirdi.

Teklerde Jorovic-Fett Finali 16. Firatpen Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasi’nin tekler kategorisinde yari final maçlarina çikan Basak Eraydin ve Pemra Özgen, korttan yenilgiyle ayrildi.

Eraydin, ikinci setinde 4-0’lik üstünlügünü koruyamadigi maçta Sirp Ivana Jorovic’e 6-3, 6-4; Özgen ise Hirvat Jana Fett’e 6-1, 6-4’lük skorla maglup oldu.

Firatpen Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasi’nda Jorovic ile Fett arasindaki tekler finali yarin (31 Ekim Cumartesi) saat 16.00’da baslayacak.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ