← Geri Dön

Cumhuriyet Kizlari Turnuvasi Basin Toplantisi Yapildi!

Cumhuriyetimizin 92. kurulus yildönümünün oldugu haftaya göre planlanan toplam 25 bin dolar ödüllü 16. Firatpen Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasinin basin toplantisi kulübümüz tesislerinde yapildi.

Tenis Eskrim Dagcilik Spor Kulübü olarak ev sahipligini yaptigimiz turnuvanin basin toplantisina TED Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz, Firatpen Kurumsal Iletisim Müdürü Hasan Erhan, Uluslararasi Tenis Federasyonu(ITF) Yöneticisi Guido Pezzella, TED Tenis Kaptani Isik Tok, Milli Sporcumuz Basak Eraydin ve Rus tenisçi Irina Khromacheva katildi.

Cumhuriyet tarihinin en uzun kapali kort tenis turnuvasini 16. kez düzenlemekten dolayi yasadiklari memnuniyeti dile getiren Baskan Tinaz, amaçlarinin ülke genelinde tenise olan ilginin arttirilmasi oldugu söyledi. Tinaz, böyle önemli ve prestijli bir uluslararasi organizasyonda ev sahibi olarak teklerde bir Türk sporcunun sampiyonluga ulasmasini temenni ettiklerini belirtti. Turnuvaya katkilarindan dolayi Türkiye Tenis Federasyonu’na, sponsorlara ve emegi geçen herkese tesekkürlerini ileterek sözlerini noktaladi.

Turnuvanin ana sponsoru Firatpen’i temsil eden Hasan Erhan ise sözlerine uzun yillar böyle önemli bir turnuvayi organize ettikleri için kulübümüze tesekkür ederek basladi. Erhan, Türk sporcularin basarili bir turnuva geçirmesinin turnuvayi daha anlamli kilacagini ifade etti.

Kulübümüzün Tenis Kaptani Isik Tok ise tüm sporseverleri TED Spor Kulübü kortlarinda düzenlenen organizasyona davet ederken, ITF Yöneticisi Pezzella da böyle basarili bir organizasyona imza atan TED Spor Kulübüne tesekkürlerini iletti ve turnuvanin uzun yillar ayni sekilde devam etmesini diledi.

Son aylarda katildigi turnuvalarda önemli derecelere imza atan ve basarili bir grafik çizen TED’li sporcumuz Basak Eraydin ise Türk tenisinin gelisimi ve tenise olan ilginin arttirilmasi önemli oldugunu, kendi kulübünde basarili bir hafta geçirmeyi arzuladigini söyledi.

2010 yilinda dünya gençler siralamasinda zirveye çikmis bir isim olan Rus raket Khromacheva da Istanbul’da olmaktan dolayi çok mutlu oldugunu dile getirirken, turnuvanin gerçeklesmesinde pay sahibi olan herkese tesekkür etti.

Basin toplantisinin ardindan kulübümüzün eski oyuncularindan Gülberk Gültekin Salman ve Duygu Aksit Oal’a karsi genç sporcularimizdan Ipek Çevik ve Basak Akbas gösteri maçi yaptilar. Gösteri maçinin ardindan turnuvaya ana tablo 2. gün maçlariyla devam edildi.

24 Ekim’deki eleme maçlariyla baslayan 16. Firatpen Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasi’nin çiftler finali 30 Ekim Cuma, tekler finali ise 31 Ekim Cumartesi günü oynanacak.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ