← Geri Dön

‘’Senin Maceran’’ Rocklands’da!

Dagcilik sporcularimiz Evren ve Ugur, geçen yil basladiklari ‘Senin Maceran’ projesi kapsaminda, bu yil tirmanislarini Güney Afrika’daki dünyaca ünlü tirmanis bölgesi Rocklands’de yaptilar.

Yaklasik 10 hafta süren Güney Afrika Tirmanis Kampi hem macerali, hem de basarili tirmanislarin gerçeklestigi bir kamp olmustur. Sporcularimiz 2015 ana hedeflerine ulasmislardir.

Ugur, tirmanis hayatinin en zor rotasi olan 8b zorlugundaki Mooiste Meisie rotasini tirmanmayi basarmistir.
Evren ise ülke çapinda yaptigi en zor derece olan 7C+ derecesini yurt disinda da tirmanmayi basarmistir.


“Senin Maceran” projesi; dünyanin önemli tirmanis merkezlerinde yapilan tirmanislarla, ülkemiz tirmanis vizyonuna katkida bulunmayi ve sportif açidan ülkemizde çikilan zor dereceleri yurt disinda da basarmayi hedeflemektedir. Destekçileri arasinda Red Bull, Boreal ve Ride The Earth’ün de oldugu projenin faaliyetleriyle ilgili fotograf, yazi ve film paylasimlarini basta kulüp web sitemiz, facebook, twitter, instagram hesaplarimiz ve proje destekçilerinden Red Bull’un web sitesi www.redbull.com.tr olmak üzere, çesitli dergi ve web sitelerinden takip edebilirsiniz.

TED Spor Kulübü olarak, daha zorlu tirmanislar yapabilmek ve çitayi daha yukari tasiyabilmek için çalismalarina devam eden sporcularimiza basarilar dileriz.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ