← Geri Dön

Istanbul Indoor Challenger gerçeklesti.

Sezonun ilk Challenger turnuvasi olarak ATP takviminde yerini alan Uluslararasi Kapalikort Erkekler Tenis Turnuvasi Istanbul Indoor Challenger kulübümüzün ev sahipliginde 18-24 Ocak 2021 tarihleri arasinda gerçeklesti.

Kulu¨bu¨mu¨zu¨n sporcusu Ergi Kirkin, 7 numarali seri bas¸i Jozef Kovalik'e 2 saat 23 dakika su¨ren mu¨cadelede 7-6, 0-6, 6-7'lik setlerle kaybederek Istanbul Indoor Challenger'a c¸eyrek finalde veda etti.

23 Ocak 2021 tarihindeki Istanbul Indoor Challenger Turnuvasi çiftler finalinde ise set kaybi yasamadan finale gelen Lloyd Glasspool - Harri Heliovaara ikilisini 4-6, 6-3, 10-8’lik setlerle yenen Andre Goransson - David Pel tandemi 6 kez çift hata yaptiklari maçi sampiyon olarak tamamladi.

Toplamda 132 bin 280 Euro para ödüllü Istanbul Indoor Challenger’in 25 Ocak 2021 tarihinde gerçeklesen finaline elemelerden gelen Arthur Rinderknech vatandasi Benjamin Bonzi ile mücadele ettigi final karsilasmasinda 2 saat 16 dakika sonunda Bonzi’yi 4-6, 7-6, 7-6 ile maglup ederek üçüncü Challenger sampiyonlugunu elde etti. Turnuva boyunca yüzde 82 ile ilk servislerinden en fazla puan kazanan isim olan Rinderknech 20 ace kaydettigi final mücadelesini kazanarak dünya siralamasinda 135. siraya yükseldi ve kariyerinin en yüksek siralamasina ulasti. 24 yasindaki Bonzi de 146. siraya yükselerek kariyer siralamasini elde etti.

ATP destegi ile gerçeklestirdigimiz turnuvada çiftler sampiyonalari ödüllerini Tenis Kaptanimiz Isik Tok’un elinden alirken, tekler sampiyonu ise ödülünü Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Tinaz’in elinden aldi.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ