← Geri Dön

TED 20. Cumhuriyet Kizlari Turnuvasi sona erdi.

Toplamda 25 bin dolar ödüllü bu sene 20’incisini düzenledigimiz kapali kort turnuvasi Cumhuriyet Kizlari’nin çiftler finalinde Melis Sezer/ Maia Lumsden ikilisini 2 numarali seri basi Rumen tandem Jaqueline Adina Cristian/Elena Gabriela Ruse çifti 71 dakika sonunda 6-3, 6-4 yenerek sampiyonluga ulasti.  

Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Nilgün Kratzer ile Kadriye Özcanoglu takdim etti.

Cumhuriyet Kizlari’nda tekler kategorisi sampiyonu 1 numarali seri basi Estonyali raket Kaia Kanepi oldu. Dünya eski 15 numarasi Kaia Kanepi ile dünya eski 2 numarasi, 2010 US Open ve Wimbledon finalisti Rus raket Vera Zvonareva’nin mücadelesine sahne oldu. Her iki raket de finale set kaybi yasamadan ulasti. Final karsilasmasinda oyunu domine eden Kanepi 3 ace kaydettigi 1 saat 36 dakika sonunda turnuvanin 7 numarali seri basi Zvonareva’yi 6-3, 6-3 ile maglup ederek 17. ITF sampiyonlugunu Istanbul’da elde etti.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Tinaz takdim etti.

Ödül töreninde söz alan 35 yasindaki tecrübeli tenisçi Kaia Kanepi Istanbul’u ve Türk yemeklerini çok sevdigini ve bu turnuvada yer almaktan dolayi oldukça mutlu oldugunu söyledi. Estonyali raket kendisini örnek alan sporculara eger düzenli ve hedefe yönelik çalisirsaniz siz de benim yaslarimda da bu oyunu hala basarili bir sekilde sürdürebilirsiniz tavsiyesinde bulundu.

Her sene Cumhuriyet Bayrami haftasinda düzenledigimiz bu turnuvanin düzenlenmesinde bizlere destek olan sponsorlarimiz Ak Sigorta, Firatpen, Artengo, Decathlon, Propointsports, Biaracim, Otofenix, Saka, Çamlica, Beeo, Mcc eldiven-maske, Naviosa ve Princess Cruises’a tesekkür ederiz.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ