← Geri Dön

72. Istanbul Challenger TED Open

Kulübümüzün bu sene 72'incisine ev sahipligi yaptigi 104.160 bin dolar toplam para ödüllü Istanbul Challenger TED Open 25 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen tekler ödül töreninin ardindan sona erdi. Bu sene turnuvada dört Türk sporcu yer aldi.

Basin toplantisi
Turnuva basin toplantisi 20 Ekim 2020 tarihinde gerçeklesti. Toplantiya Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus, kulübümüzün Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz, Istanbul Challenger TED Open Turnuva Direktörü Melis Yafe, kulübümüzün sporcusu Marsel Ilhan ve Milli Sporcumuz Altug Çelikbilek katildi.
Turnuvanin bu sene gerçeklesebilmesinin çok büyük emeklerle mümkün olduguna dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus, “Bu sene özellikle çok önemli bir günü yasiyoruz. Turnuvanin bu yil yapilabilmesi Sayin Baskanimiz Mehmet Tinaz’in yönetiminde çok basarili bir sürecin yürütülmesiyle gerçeklesti. Baskanimiza ve kulüp yönetimine tesekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Profesyonel Tenisçiler Birligi’nin (ATP) Istanbul Challenger TED Open’in yapilmasi için açik destek verdigini belirten Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Tinaz, “ATP ‘Siz bu turnuvayi yeter ki yapin biz tüm destegimizi veriyoruz’ dedi. Bu gerçekten bizi çok gururlandirdi. Biz de Eylül ayindaki turnuvayi bu tarihte yapma karari aldik.” dedi.

Çiftler sampiyonu Ariel Behar/ Gonzalo Escobar
72. I·stanbul Challenger TED Open’da 24 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen çiftler final maçinda Amerikali Robert Galloway/Nathaniel Lammons c¸iftini 4-6, 6-3,10-7’lik skorla yenen turnuvanin 1 numarali seri bas¸i Behar/Escobar ikilisi s¸ampiyon oldu. Ödüllerini kulübümüzün Genel Sekreteri Sayin Nilgün Kratzer takdim etti.

Tekler sampiyonu Ilya Ivashka
Türkiye’nin en köklü tenis organizasyonlarindan 72. Istanbul Challenger TED Open’in finalinde turnuvanin 7 numarali seribasi Ilya Ivashka ile dünya eski 24 numarasi Martin Klizan karsi karsiya geldi. Turnuva boyunca sergiledigi performansa etkili return’ler ekleyen Belaruslu raket Ivashka, Slovak raket Klizan’i 6-1, 6-4’lük skorlarla yendi.

Ödülleri TTF Baskani Cengiz Durmus, Kulübümüzün Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz takdim etti. ATP’nin 72 yildir devam eden bu turnuvaya destek verdiginin altini çizen Kulübümüzün Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz, “ATP 80 bin dolarlik ödülü olan bu turnuvayi 105 bin dolara çikardi ve ana sponsor oldu kendilerine bu organizasyonun devamini sagladiklari için tesekkür ediyorum. Ayrica bizzat ilgilenen Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus’a tesekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta Cumhuriyet Bayrami kutlamalari kapsaminda Cumhuriyet Kizlari turnuvamiz var, bu turnuvaya da yine dünya siralamasindaki üst düzey oyuncular geldiler. Sizleri yeniden burada görmek istiyorum. Bu olumsuz sartlarda hem oyunculara hem de bize destek veren siz seyircilere tesekkür ediyorum” dedi.
“Covid-19 dolayisiyla bütün insanlik tehdit altindayken bu zor sartlarda turnuvayi devam ettirebilmenin, bugün burada olabilmenin mutlulugunu yasiyoruz” diyerek sözlerine baslayan TTF Baskani Cengiz Durmus, “Ülkemizde tenisin en iyi noktalara gelebilmesi adina tenisin hafizasi olmus Istanbul Challenger TED Open’in bu yil burada yapilmis olmasinin ne kadar önemli oldugunu ATP’nin geleneksellesmis, dünyanin en iyi Challenger turnuvasi seçilmis bir turnuvaya sahip çikmasi ile görüyoruz. Bu etkiyi yaratmak TED Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu ve degerli Baskani Mehmet Tinaz’in çalismalarinin sonucudur, onlara ne kadar tesekkür etsek azdir. Türkiye Tenis Federasyonu olarak biz kulüplerimizin bu zor zamanlarda ne kadar büyük isler basardigina sahit oluyoruz. Muhtesem bir final izledik. Istanbul Challenger TED Open’in devam etmesi adina biz de Federasyon olarak elimizden gelen her seyi yapacagiz. Saygilarimla arz ediyorum” ifadelerini kullandi.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ