← Geri Dön

72. Istanbul Challenger TED Open’in basin toplantisi gerçeklesti

. Bu yil 72. kez düzenledigimiz toplam 104.106 dolar ödüllü Istanbul Challenger TED Open’in basin toplantisi 20 Ekim 2020 (bugün ) tarihinde gerçeklesti.

Toplantiya Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus, kulübümüzün Baskani Prof. Dr. Mehmet Tinaz, Istanbul Challenger TED Open Turnuva Direktörü Melis Yafe, kulübümüzün sporcusu Marsel Ilhan ve Milli Sporcumuz Altug Çelikbilek katildi.

Turnuvanin bu sene gerçeklesebilmesinin çok büyük emeklerle mümkün olduguna dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus, “Bu sene özellikle çok önemli bir günü yasiyoruz. Turnuvanin bu yil yapilabilmesi sayin Baskanimiz Mehmet Tinaz’in yönetiminde çok basarili bir sürecin yürütülmesiyle gerçeklesti. Baskanimiza ve kulüp yönetimine tesekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 72 yildir bu gelenegi sürdürebilmenin, tenisin hafizasi olabilmenin önemine deginen Durmus, “Türkiye’nin çok önemli bir degeri olan turnuvamiz en iyi Challenger turnuvasi seçildi. Bunlardan bahsetmek ülkeyi tenis ülkesi yapabilme hedefi olan bir yönetici olarak da beni çok mutlu ediyor. Dünyanin en iyi sporculari 1946’dan bu yana bu turnuvada boy gösterdi. Bu köklü turnuvaya sahip çiktigi ve ev sahipligi yaptigi için TED Spor Kulübü’ne bir kez daha tesekkür ediyorum. Türkiye Tenis Federasyonu olarak bütün kurullarimizla bu turnuvaya destek verecegiz. Türk sporunun emrinde oldugumuzu, ülkemiz sporuna bu hizmeti veren herkesin emrinde oldugumuzu sizlere saygiyla arz ediyorum” diye konustu.

Profesyonel Tenisçiler Birligi’nin (ATP) Istanbul Challenger TED Open’in yapilmasi için açik destek verdigini belirten Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Tinaz, “ATP ‘Siz bu turnuvayi yeter ki yapin biz tüm destegimizi veriyoruz’ dedi. Bu gerçekten bizi çok gururlandirdi. Biz de Eylül ayindaki turnuvayi bu tarihte yapma karari aldik. Güzel maçlar oynanacagina inaniyorum. Türkiye Tenis Federasyonu Baskani Cengiz Durmus’a ve Garanti Koza’nin sahibi Sükrü Ilkel’e tesekkür ediyorum bizi bu turnuvada yalniz birakmadi turnuvanin olmasi için destek verdi. Pandemi sartlarinda kulübü en iyi sekilde düzenledikleri için ekibimize tesekkür ediyorum. Bu turnuvayi yapabildigimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki hafta yine TED kortlarinda Cumhuriyet Kizlari turnuvamiz olacak, oraya da çok iyi katilimlar var. 2 hafta Türk tenisi bir sölen yasayacak. Umarim erkeklerde ve kizlarda yüzümüzü güldüren sonuçlar olur. Amacimiz bir oyuncumuzu sampiyon görebilmek” ifadelerini kullandi.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ