← Geri Dön

Petzl TED Boulder Cup 4 sona erdi.

Kulübümüzün düzenledigi, Türkiye’nin en büyük tirmanis yarismasi Petzl TED Boulder Cup 4 Ulusal tirmanis yarismasi 7-8 Mart 2020 tarihleri arasinda, kulübümüzün tirmanis duvarinda organize edildi.

Ana sponsorlugunu dünyaca ünlü tirmanis markasi Petzl’in yaptigi yarismaya, 22 ilden toplam 140 sporcu katildi. Iki gün boyunca yaklasik 1200 civarinda sirkülatif seyircinin katildigi organizasyon çok çekismeli tirmanislara sahne oldu. Yarismada ayrica Slackline ipte yürüme, çocuklara tirmanis, Simond fingerboard kapismasi gibi birçok etkinlige de ücretsiz olarak yer verildi.

Ayrica Dr. Durukan Türe’nin interaktif olarak yönettigi “Tirmanis Sakatliklari” semineri ve 8 Mart Dünya Kadinlar Günü kapsaminda dünyaca ünlü kadin tirmanici Mina Markoviç’in konuk oldugu ‘Simond’la Güçlü Kadinlar’ semineri Saman Belgerden konferans salonunda düzenlendi.

Iki gün boyunca Ta Da hazir yemekleri, Golf dondurmalari, Seyidoglu ve The North Face Standinda çay kahve ikramlari yapildi. Yarisma sonunda after party düzenlendi.

Dereceye giren sporculara kulübümüz tarafindan toplam 10.000 TL degerinde altin ve para ödülü verildi. Ayica dereceye giren sporculara ve çekilis sanslilarina sponsorlarimiz tarafindan hediyeler verildi.

Yarismada 15 yasindaki sporcumuz Selin Manka, “Çiçegi Burnunda” kategorisinde 1. olurken, Sarp Sahin finale kalarak 4. oldu.

Yarismada emegi geçenlere plaket takdim edilirken, dereceye girenlere madalyalari kulüp baskanimiz Prof. Dr. Sn Mehmet E. Tinaz, Genel Sekreterimiz Nilgün Kratzer, dagcilik bölümü eski kaptani Ersal Akçay, dagcilik bölümü milli antrenörü Evren Karadag, ünlü tirmanici Mina Markoviç ve tirmanis camiasinin öncü isimleri Öztürk Kayikci ve Süleyman Vardal tarafindan takdim etti. Turnuva dereceleri ise söyle;

Büyük Kadinlar
1- Begüm Kazazi
2- Hazal Öztürk
3- Duru Günes Yalçin
Büyük Erkekler
1- Ali Keskin
2- Ahmet Güner
3- Ozan Atasoy
40 Yas Üzeri
1- Durukan Türe
2- Recep Gür
3- Sercan Ilkbag

Çiçegi Burnunda Kadin
1- Selin Manka
2- Nursema Ata
3- Ece Akin
Çiçegi Burnunda Erkek
1- Timur Tas
2- Ercan Temur
3- Can MoranerTED ailesi olarak sporcularimizi ve antrenörlerini tebrik eder, basarilarinin devamini dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ