TED' de Eskrim

Kulübümüzdeki eskrim çalismalari kulübün kurulusu olan 1936 yilindan beri devam etmektedir. DARSITANO ve sonra NADOLSKI ile baslayan çalismalar uzun yillar kiymetli hocamiz Riza ARSEVEN ile devam etmis ve Türk eskriminde söz sahibi birçok eskrimci kulübümüzde yetismistir. Kulübümüz, bünyesinde yetistirdigi sporculardan sayisiz Türkiye Sampiyonlari çikarmistir. Sporcularimiz milli takimlarda ülkemizi birçok uluslararasi turnuvada temsil etmislerdir. Bu sporcularimiz Olimpiyat Oyunlarina katilmanin yaninda Akdeniz Oyunlari 2.si, Yildizlar Avrupa 3.sü, Gençler Dünya Kupasi 3.sü, Yildizlar Avrupa Kupasi 1. 2. ve 3. gibi dereceler elde etmistir.

Osman Ziya Sipahi’ nin eskrim komitesi baskanligin da, Eskrim Koordinatörümüz ve Kiliç Takimi antrenörümüz Batuhan Sarsilmaz ile Epe bransinda Afiz Guliyev ve Flöre bransinda Ievgeni Mykulovich hocalarimizla çalismalarimiz sürdürülmektedir. TED eskrimcileri her yil Türk Milli takimlarinda yer alir. Ilk dönemlerden beri Seyit MISIRLI, Riza ARSEVEN, Kemal MISIRLI, Deniz ÖÇGÜDER, Oktay ORTAN, Sümer HETMAN, Güçhan ÖLKER, Murat Dizioglu, Özden EZINLER gibi uluslararasi alanda basarili ve ünlü eskrimcilerin yetistigi kulübümüzde, ülkemizin eskrimde ilk Avrupa Sampiyonasi madalyasini kazandiran Ilgin Sarban da kulübümüz de yetismistir.
Eskrim sporu ciddi çalisildiginda, uzun sürede milli takimlarda yer alinabilecek sporlardandir. Milli takima girme basarisini göstermis olan sporcular, üniversite hayatlari boyunca maas almaya hak kazanirlar. Eskrim bursu ile çok çesitli özel liseler ve üniversitelerde okuyan yarim veya tam burslu eskrimcilerimiz egitimlerini sürdürmektedirler. Iki sporcumuz da Amerika'daki üniversitelere eskrim bursu ile kabul edilmislerdir . Basarili sporcular kulübümüz, Türkiye Eskrim Federasyonu, Spor Genel Müdürlügü tarafindan desteklenmekte ve ödüllendirilmektedir.
Eskrim her yasta yapilabilecek ve de yeni baslanabilecek bir spordur. Kulübümüzde yetiskinler için bölgesel ve uluslararasi turnuvalar düzenlenmektedir. Kulübümüzün veteran eskrimcileri çesitli uluslararasi turnuvalara da katilmaktadirlar.

Eskrim her yasta yapilabilecek ve de yeni baslanabilecek bir spordur. Kulübümüzde yetiskinler için bölgesel ve uluslararasi turnuvalar düzenlenmektedir. Kulübümüzün veteran eskrimcileri çesitli uluslararasi turnuvalara da katilmaktadirlar.

Küçük çocuklar için kulübümüzde yazin, yaz okullari içinde eskrim siniflarina katilmak mümkündür. Kisin ise, Eylül ayi basinda baslayan ve hafta sonlari yapilan Kis Eskrim Okulu ile eskrime baslanabilir.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ