← Geri Dön

19. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası gerçekleşti.

Her sene Cumhuriyet Bayramı haftasına göre planladığımız toplam 25 bin dolar ödüllü ITF kapalı kort turnuvası Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvasının 19.’sunu gerçekleştirdik.

19. Cumhuriyet Kızları Turnuvası Basın Toplantısı 22 Ekim 2019 Salı günü, Başkanımız Mehmet Emin Tınaz, kulübümüzün milli sporcusu Berfu Cengiz, 2012 Cumhuriyet Kızları şampiyonu Richel Hogenkamp, Başhakem Haluk Torun ve Turnuva Direktörü Melis Yafe’nin katılımıyla gerçekleşti.

Kalabalık bir seyirci kitlesinin önünde tekler şampiyonluk maçına çıkan sporcumuz Pemra Özgen, Rus tenisçi Kamilla Rakhimova karşısında korttan 6-3, 5-7, 6-3 ile yenik ayrıldı. Hafta boyunca oldukça başarılı bir performans sergileyen 33 yaşındaki milli tenisçimiz turnuva boyunca set kaybı yaşamadan finale yükselmişti. 17 tekler zaferi bulunan, 2001'den bu yana 53 kez milli sporcu olan ve Türkiye Tenis Şampiyonalarında tüm yaş kategorilerinde tekler ve çiftlerde şampiyonluk kazanan ilk tenisçi olan Özgen ikincilik başarısı elde etti.

Çiftelerde Susan Bandecchi/ Katarzyna Piter ikilisini 6-2, 2-6[10-6]’lık skorlarla geçen Richel Hogenkamp/ Lesley Pattinama Kerkhove ikilisi şampiyonluğu elde etti.

Turnuvada tekler kategorisi ödülleri Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve TED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Tınaz tarafından takdim edilirken, çiftler kategorisi ödülleri ise kulübümüzün Genel Sekreteri tarafından takdim edildi.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü