← Geri Dön

American Express İstanbul Challenger TED Open Basın Toplantısı gerçekleşti.

Bu yıl 71. kez düzenlediğimiz toplam 81.240 dolar ödüllü American Express İstanbul Challenger TED Open’ın basın toplantısı 10 Eylül (bugün ) tarihinde gerçekleşti.

Toplantıya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, American Express İstanbul Challenger TED Open Turnuva Direktörü Melis Yafe, kulübümüzün sporcusu Marsel İlhan ve Rumen raket Marius Copil katıldı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İstanbul Enternasyonal olarak başlayan turnuvanın, köklü tarihi ile Türk tenisinin hafızası olduğunu vurgulayarak, “Roy Emerson’dan Ilie Nastase’ye, Tim Henman’dan Alexander Zverev’e birçok yıldız ismi ağırlayan organizasyon Türk tenisinin bugünlere gelmesinde önemli pay sahibi oldu. Dünyanın en iyi Challenger turnuvası seçilmiş bir organizasyondan bahsediyoruz. Bizim için çok değerli bir turnuva. Türkiye’yi bir tenis ülkesi haline getirebilmek için çalışıyoruz. Bize bu yolda destek olan tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar olmadan hedeflerimize ulaşmamız kolay değil. Herkese başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz da organizasyonu 71. kez gerçekleştirecek olmanın gururunu yaşadığımızı söyleyerek “Yılda beş tane uluslararası turnuva düzenliyoruz. Bizim en önemli misyonumuz bu organizasyonlardaki devamlılığımız. Değişen Challenger Turu kurallarıyla mücadele ederken belediyelerimiz, sponsorlarımız bize destek veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü