← Geri Dön

Çeyrek Finalde iki TED'li!

Kulübümüz sporcuları Barış Ergüden, Barkın Yalçınkale ve Anıl Yüksel katıldığı, 07 - 13 Temmuz tarihleri arasında ITK'da düzenlenen $10.000 ödüllü ITF F24 Türkiye turnuvasında ikinci tur müsabakaları tamamlandı.

Barış 5 numaralı seribaşı olarak katıldığı turnuvanın tek erkekler ilk turunda Avusturalya'lı Polkinghorne'u son puanına kadar nefes nefese geçen karşılaşma sonunda 7-6 4-6 ve 7-6'lık skorlarla ikinci tura yükseldi ve ikinci turda da geçen hafta şanssız bir şekilde kaybettiği Kore'li Yeong Kim’den rövanşını 7-6 6-4’lük skorlarla almasını bildi. Barış’ın çeyrek finaldeki rakibi elemelerden gelen Çek raket Tomas Papik.

Barkın elemelerde önce Avusturalya’lı rakibini 6-3’lük iki set sonunda geçtikten sonra İspanyol rakibini 7-6 6-0 ile set vermeden geçerek ismini anatabloya yazdırmıştı. Anatablo ilk tur maçında da 7 numaralı seribaşı Tuna Altuna'yı geçtikten sonra bugün oynanan karşılaşmada Fransız rakibi Thomas Brechemier’i toplam 11 kez servis kırılan karşılaşma sonunda 6-4 7-6 geçerek çeyrek finalde İspanyol Pulgar Garcia’nın rakibi oldu.

Anıl Yüksel ise ilk turda Fransız rakibi İnzerillo'yu geçtikten sonra ikinci turda Cem İlkel’e 7-6 6-3’lük skorlarla kaybederek turnuvaya veda etti.

Sporcularımıza yarı final yolunda başarılar dileriz!

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü