← Geri Dön

Cengiz kardeşler kulübümüz ile üç yıllık anlaşma imzaladı.

Ülkemizin parlayan raketleri Berfu Cengiz ve Baran Cengiz 29 Kasım 2017 Çarşamba günü (bugün) düzenlenen imza töreni ile kulübümüzle üç yıllık anlaşma imza attı.

Mısır ve Bosna Hersek'te ITF 15K seviyesinde iki şampiyonluğa imza atan 18 yaşındaki Berfu Cengiz, çiftler kategorisi ITF 15K seviyesinde ise İstanbul, Bosna Hersek ve Lübnan'da üç adet şampiyonluk elde etti. Cengiz dünya sıralamasında 515. basamakta yer alıyor.

Kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz imza töreninde yaptığı konuşmada; Berfu ve Baran'ı sporcu olarak bünyemize katmaktan çok mutlu olduğunu, bünyemizdeki kaliteli antrenör ve uzmanlarımıza yurtdışından da takviye ve destek sağlanacağını, ortaya ortak plan çıkarıp bunu uygulamaya başlayacağımızı belirtti. Bu çalışmalarımızın hem kulübümüze hem ülke tenisine hemde Berfu ve Baran'a katkı sağlayacağını ekledi.

Yeni sporcularımızın, babası ve antrenörü Hakan Cengiz ise kendi ekiplerine ek olarak kulübümüzün tecrübeli antrenörlerinin de desteğiyle önemli gelişmeler kaydedeceklerini, hedeflerinin Berfu için ilk 100, Baran için ise junior'da ilk 20 olduğunu belirtti.

Berfu Cengiz kulübümüzün diğer bir sporcusu Pemra Özgen ile Ekim ayı içinde kulübümüzün düzenlediği Cumhuriyet Kızları ITF 25K Turnuvası'nda çift kadınlar yarı finali oynama başarısı göstermişti.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü