← Geri Dön

Özden Ezinler Veteranlar Avrupa Şampiyonası’nda 8. oldu.

25- 28 Mayıs tarihleri arasında, İtalya’nın Chiavari kentinde düzenlenen Veteranlar Avrupa Şampiyonası’na ülkemizi temsilen katılan kulübümüzün Eskrim Şube Kaptanı Özden Ezinler, Kadınlar Flöre 8’incisi ve Kadınlar Epe 13’üncüsü oldu.

Özden Ezinler, Avrupa Şampiyonası’nın son gününde oynanan 60-69 Yaş kategorisindeki Kadın Flöre müsabakalarının ilk turunda 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek 11. sırada tur atladı. Veteran eskrimcimiz 32’lik direkt eleme tablosunda Büyük Britanya’dan Dominique Kennett’i 10-5 ve 16’lık tabloda da Rusya’dan Liubov Mayorova’yı 3-1 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde Rusya’dan Liudmila Chernova ile eşleşen Özden Ezinler maçı 9-0 kaybederek elendi ve şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Kadınlar Epe’nin 60-69 Yaş kategorisinde ter döken Özden Ezinler müsabakaların ilk turunu 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna 18. sıradan yerleşip 64’lük tabloyu maç oynamadan geçti. 32’lik tabloda Almanya’dan Viola Richter’i 5- 4’lük skor ile saf dışı bırakan Özden Ezinler 16’lık tabloda bir diğer Alman Astrid Kircheis’e 10-7 mağlup olup elendi ve bu branşta 13.’lüğün sahibi oldu.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü