← Geri Dön

Tel Raket…

1990 yılında, tesisimiz Taksim yerleşkesinden geldiği Tarabya yerleşkesinde inşaat halindeydi. İşçiler bir spor kulübü tesisi inşaatında çalışıyor olduklarından, branşlara karşı merak duymaya başladılar.

Hangi koşullarda olursa olsun insanoğlunun merakı tetikleyici unsurdur. İşçilerden biri tenis sporuyla tesisimizin inşaatında tanışmıştı ve tenisi anlamak için çaba sarf etti. Elindeki malzemelerle telden bir raket yaptı. Yaptığı raketi çalıştığı alanın köşesine bıraktı. Yaptığı belki onun için basit bir şeydi fakat tenis sporu için ciddi bir içeriğe sahipti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Filiz Önder, işçi tarafından yapılan bu raketi işçinin bıraktığı yerde bulduğunda, sevinci ve hüznü bir arada yaşadı. O zamanki koşullar içinde bir işçinin elindeki malzemelerden bir raket yapması tenis sporu açısından anlamlı bir görseldi. Çünkü o işçi çalıştığı yerin ve yapılan inşaatın amacını kavramıştı.

Önder, Tel Raket üzerinde yaşadığı duygu yoğunluğu üzerine raketi o sürecin göstergesi ve bir işçinin kendini ifade etme şekli olarak koruma kararı aldı. ‘’ Tel Raket’’ tesisimizin o dönemdeki sürecinin sembollerinden biri haline geldi.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü