← Geri Dön

Challenger’da bir ilk!

10-18 Ağustos tarihleri arasında kulübümüzde gerçekleşecek olan American Express İstanbul Challenger'da ikinci tura geçildi. 12 Eylül saat 12:30’da Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde ve BBSK lisansındaki Muhammet Haylaz, klasmanın 334. basamağındaki Fransız Calvin Hemery’yi 6-4, 4-6, 6-1’lik skorlarla geçerek ikinci tura yükseldi.

13 Eylül saat 11:00’de Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde ve ENKA Spor Kulübü lisansındaki Altuğ Çelikbilek, rakibi Filip Horansky’yi 7-5, 6-4’lük skorlarla yenerek ikinci turu yakaladı. Ardından, Türkiye Tenis Federasyonu bünyesindeki ve TED Spor Kulübü lisansındaki Anıl Yüksel, İspanyol rakibi Jose Vidal Azorin’i 6-2, 7-6’lık skorlarla zorlanmadan geçerek, ikinci turu yakalayan isim oldu.

İkinci tura yükselen son Türk raket ise Türkiye Tenis Federasyonu bünyesindeki milli sporcu Marsel İlhan oldu. 2 saat 44 dakika süren maçta Nikola Milojevic’i 6-7, 7-6, 6-1’lik skorlarla yenen Marsel ikinci tura yükseldi.

Bu sene 68.’si düzenlenen American Express İstanbul Challenger’da Türk tenisi adına tarihi bir gün geride kaldı. ATP Challenger Turu’ndaki bir organizasyonda ilk kez dört Türk sporcu birden teklerde ikinci tura çıkmayı başardı.

Bayram tatili olmasına rağmen, tenis severlerin American Express İstanbul Challenger'a gösterdiği ilgi ve Türk raketlerin maçlarında yaşanan coşku, görülmeye değerdi.

TED Spor Kulübü olarak, mücadele eden tüm sporcuları, emeği geçen tüm antrenörleri ve yetkilileri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü