← Geri Dön

İstanbul Challenger basın toplantısı gerçekleştirildi.

ATP Challenger Turu'nun prestijli turnuvalarından American Express İstanbul Challenger'ın 68.'si, 10-18 Eylül tarihleri arasında kulübümüz ev sahipliğinde düzenleniyor.

75 bin dolar toplam ödüllü turnuvanın basın toplantısı ise 13 Eylül saat10:30’da (bu sabah) gerçekleştirildi. Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantı, kulübümüzün Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, turnuva direktörü Cem Tınaz, Türk tenisçilerden sporcumuz Barkın Yalçınkale ve Muhammet Haylaz ile 1 numaralı seribaşı Tunuslu Malek Jaziri'nin katılımıyla yapıldı.

Kuruluşunun 80. yılını kutlayan TED Spor Kulübü'nde böylesine önemli bir turnuvayı 68. kez organize etmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Emin Tınaz, "Bu sene güçlü bir katılımcı listesi var. Birbirinden güzel maçları bizleri bekliyor. Umuyorum Türk sporcular üst turlara çıkmayı başarıp organizasyonun daha da özel bir anlam katacaklar şeklinde konuştu.

Bu hafta itibarıyla klasmanın 70. basamağında yer alan, turnuvanın 1 numaralı seribaşı ismi Tunuslu Malek Jaziri ise Türkiye'de birçok kez mücadele ettiğini, American Express İstanbul Challenger gibi köklü bir turnuvada yer aldığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin en köklü tenis organizasyonu niteliğindeki toplam 75 bin dolar ödüllü American Express İstanbul Challenger'ın 10 Eylül'deki eleme müsabakalarıyla açılan perdesi, 18 Eylül'deki tekler finaliyle kapanacak.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü