← Geri Dön

Tanfer Klinik ile keyifli bir sohbet yaptık.

Hülya Cup 2016 isim sponsoru olan Tanfer Klinik CFO’su Seycan Tanfer ile tenise sağlamış oldukları sponsorluk desteği ile ilgili keyifli bir sohbet yaptık.

Tanfer Klinik olarak hizmetlerinizden genel olarak bahseder misiniz?

1981 yılında Dr. Med. Dent. Nihat Tanfer tarafından kurulan Tanfer Klinik; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant, Estetik Diş ve Protez Düzenlemesi, Gülüş Tasarımı, Eriyen Çene Kemiği Tedavi Yöntemi (Box Teknik), Ortodonti tedavilerini başarıyla uygulamaktayız. İstanbul’un Nişantaşı semtinde Rumeli Caddesi’nde bulunan kliniğimiz 1000 metrekare alanda 3 katlıdır. Ayrıca kliniğimizde tecrübeli doktorlarımız ve klinik personelimiz yurtiçi ve yurtdışı hastalarımıza her dilde VIP hizmet veriyor.

Türkiye’de sadece TANFER KLİNİK’TE uygulanan mucize tedavi BOX Teknik’ten bahsedecek olursam; 2012 yılından itibaren “BOX TECHNIQUE” operasyonunu dünyada adından en çok söz ettiren 5 başarılı Türk doktorundan biri olan Ağız ve Çene Cerrahı Uzmanı Dr. Nihat Tanfer tarafından uygulanıyor. Çene kemiği çeşitli nedenlerle erimiş; protez diş yapılma şansı olmayan hastalara yeniden çene kemiği yapabiliyoruz. Osteobiorejenerasyon adı da verilen bu yeni tedavi yöntemiyle operasyonun üzerinden 6-8 ay geçtikten sonra oluşan sağlıklı kemik dokusu üzerine implant ve protez uygulanabiliyor. Bu yöntem sayesinde 3 boyutlu olarak yeniden oluşan çene kemiği, estetik bir şekilde onarılıp, orijinal hale gelen kemiğe implant uygulanarak hastayı estetik dişlere kavuşturabiliyoruz.

Sağlık sektöründeki bir kuruluş olarak Türkiye sağlık turizmine destek veriyor musunuz? Türkiye, uluslararası arenada sağlıkta mesleki birikim anlamında gerek tecrübe gerek bilgi birikimi anlamında dünya standartlarını yakalamış bir ülke. Sağlık turizmi, yapılan yeni yatırımlar ve hükümetin desteği ile de hızla büyüyor.

Nitekim son yıllarda sağlık turizminin en gözde destinasyonları arasında yer alan Türkiye, hem maliyet avantajı hem gezme fırsatı hem de kaliteli teknolojik altyapısı ile uluslararası hastaların tercihlerinin başında geliyor.

Ayrıca dünyada artık sağlık turizmi konsepti değişiyor. Avrupa’dan, Amerika’dan, Uzak Doğu'dan turistlerin ülkeye sağlık amaçlı gelmelerinin sağlanması gerekiyor. Kış ve yaz tatillerinde turistler bir takım nedenlerle gideceği yerleri değiştirebiliyor ancak sağlık turizminde bu zor.

Sağlık turizmi için gelenler normal turistlerden 4 kat fazla ekonomik getiri sağlıyor. Burada tedavi olan hastalar daha sonra şehri gezerek, alışveriş yaparak, otel ve restoranlara giderek turizm ekonomisine de katkı sağlıyor. Yanlarında refakatçi olarak en az 1 kişi olduğu düşünüldüğünde ise bu bahsettiğim getiriler çok daha fazla olabiliyor. Dolayısıyla sağlık turizminin tatil amaçlı turizme katkısı da büyük oluyor.

Türkiye sağlık turizmi açısından tercih edilen ülkelerin en başında geliyor. Bunu dikkate alarak ülkemize gelen turistlere hizmetlerinizi duyurmak için neler yapmaktasınız? Spor sponsorluğu bunun için bir tercih olarak kullanılabilir mi?

2012 yılından beri sağlık turizmi yapan bir kliniğiz ve 2016’da yurtdışı yatırımlarımıza da hız vererek hastalarımıza daha iyi ve etkin hizmet vermek istiyoruz. Bu amaçla Avrupa ve çevre ülkelerde tanı merkezi ve temsilcilikler açma girişimlerinde bulunmaya devam ediyoruz. Reklam bütçemizin çoğunuda Avrupa’da yayın yapan tv kanalları, dergi ve gazetelerde kullanıyoruz. Avrupa’daki turizm ve sağlık turizmi fuarlarını takip ediyoruz. En son olarak geçtiğimiz Mart ayında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen ITB Turizm Fuarına katıldık mesela.

Sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce aralarında bir ilişki var mıdır?

Tanfer Klinik olarak biz tüm sponsorluklarımızda sosyal sorumluluk içermesine dikkat ediyoruz. Hülya Cup Senyör Tenis Turnuvası’na sponsor olmamızın ana sebeplerinden biri de; ihtiyaç sahibi ve yetenekli gençleri desteklemek ve turnuva gelirinin başarılı, yetenekli ve dar gelirli ailelere mensup gençlere tenis bursu için kullanılmasıdır.

Ayrıca spor sponsorluğu dışında da ihtiyaç sahibi kişilerin ağız ve diş sağlığı tedavilerini sosyal sorumluluk bilincimizle üstlenerek farklı projelerde de yer alıyoruz.

Spor sponsorluğu yapma nedenlerinizi ve beklentilerinizi nasıl açıklarsınız?

Spor sponsorluğu derken Hülya Cup Tenis Turnuvası sponsorluğumuz düşünülürse; Hülya Cup Tenis Turnuvaları’ndan elde edilen gelir ile bugüne kadar 200’den fazla başarılı, yetenekli ve dar gelirli aileye mensup gence tenis bursu sağlanmış olmasıdır. Biz de bu sponsorluk ile hem spora destek vermeyi hem de geleceğimizi şekillendiren gençlerimize destek olmayı düşündük.

Spor sponsorluğu kararı almadan önce hedef kitlenizi hangi etkenlere göre belirliyorsunuz?

Spor sponsorluklarında yukarıda belirttiğim üzere bizim için önemli olan ilk sebep, sporla ilgilenen ihtiyaç sahibi gençlere destek olmak. Bunun yanı sıra sponsor olduğumuz etkinliğin nerede gerçekleştiği ve ihtiyaç sahibi olarak kimlerin katılacağı da bizim için önemli elbette.

Kulübümüzde yıllardır büyük bir özveriyle gerçekleştirilen ve basında da sık sık yer alan 19. Hülya Cup’ın ana sponsorusunuz... Hülya Cup’a sponsor olma nedenlerinizden bahseder misiniz?

Özellikle TED üyesi olmam bu sponsorluğa katılmamızda etkili oldu...

Tenis denilince insanlarda ‘elit spor’ algısı oluşuyor, buna rağmen baktığınızda imkanları kısıtlı bir çok sporcu da başarılı bir kariyere sahip olabiliyor. Sizce bu algıyı değiştirmek için neler yapılması gerekiyor?

Spor sponsorlukları ile sosyal sorumluluk projelerinin birleştirilmesiyle yetenekli fakat ihtiyaç sahibi gençleri tenis sporuna yönlendirilmesi ve bu alanda farkındalık yaratılarak tenisin elit spor algısı kırılacaktır diye düşünüyorum. Hülya Cup gibi farklı turnuvaların düzenlenmesi başarılı gençleri teşvik edecektir.

Spor ve sağlık, var oluşlarından itibaren birbirleriyle ilişkili olan iki sektör. Siz de sağlık sektöründen bir kurum olarak bu ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Spor bilimsel manada yapıldığı sürece insanların organik gelişimi, kas-sinir gelişimi, zihinsel gelişimi, sosyal ve ruhsal gelişimi üzerinde olumlu katkıları vardır. Spor yapanlar spor yapmayanlara oranla kendilerini daha iyi hissetmektedir. Sağlıkta ağızdan başlar. Sağlıksız ağız ve diş yapısının sadece dişleri değil, vücudun tüm organlarını etkilediği, ilerleyen yaşlarda bir çok hastalığa neden olduğunu biliyoruz. Ek olarak spor, insanlara sağlık, ruhsal ve sosyal yönden daha iyi bir hayat imkanı verdiği için ikisinin de insan hayatındaki yeri çok önemli diye düşünüyorum.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü