← Geri Dön

Türkiye Şampiyonası’na TED Damgası!

TED Spor Kulübü, Ankara’da düzenlenen Acıbadem +13 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde ve bayanlarda her iki kategoride de yoluna devam ediyor.

Sporcularımız Cemre Anıl ve Başak Akbaş, rakiplerini eleyerek bayanlar tekler kategorisinde çeyrek finale yükseldi. Cemre, ikinci turda Doğa Selen Takunyacı’yı 6-3, 3-6, 6-1’lik setlerle, Başak ise ikinci turda mücadele ettiği rakibi İrem Soylu’yu 6-2, 7-5 ile geçerek adını son 8’e yazdırdı.

Çiftlerde de mücadele eden Cemre, partneri Müge Topsel ile Soylu/Doğan ikilisini 6-3, 6-2 ile set vermeden geçti ve son 4 arasına kaldı. Erkeklerde ise sporcularımız Yankı Erel, Barkın Yalçınkale, Mert Naci Türker ve Anıl Yüksel tekler kategorisinde çeyrek finale yükseldiler. Yankı, ikinci turda bir diğer sporcumuz Umud Barış Ergüden’i 6-4, 3-6, 6-3; Barkın, Koray Kırcı’yı 6-4, 6-2; Mert Naci, Cem Ertürk’ü 6-1, 7-6; Anıl ise Can Kaya’yı 6-1, 6-2 ile geçmeyi başararak son 8 arasına kalmayı başardılar. Böylece teklerde son sekiz arasında dört TED’li sporcumuz yer aldı.

Çiftlerde partner olan sporcularımız Ergüden/Türker ve Yüksel/Yalçınkale son 4 arasına kalma başarısı gösterdiler. Ergüden/Türker ikilisi Erel/Gezer tandemini 7-5, 6-1; Yüksel/Yalçınkale ise Erdoğan/Görgün tandemini 6-2, 6-1 ile geçti.

Bayanlar teklerde sporcumuz Cemre Anıl, Melis Sezer’e karşı, bir diğer sporcumuz Başak Akbaş ise Ayla Aksu’ya karşı yarı final; çiftlerde Anıl/Topsel ikilisi ise Erman/Biter’e karşı final mücadelesi verecek. Erkekler teklerde de sporcularımız Yankı Erel-Barkın Yalçınkale ve Mert Naci Türker-Anıl Yüksel birbirlerine karşı son 4 mücadelesi verecek. Çiftlerde ise Ergüden/Türker ve Yüksel/Yalçınkale final için mücadele verecek.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü