← Geri Dön

Ödül Gecesi ATP Resmi Sayfasında!

Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP), bu sene 67. sine ev sahipliği yaptığımız İstanbul Challenger için Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü’müze takdim ettiği ödül gecesi ile ilgili resmi internet sayfasında bir habere yer verdi.

ATP World Tour sitesinde yer alan haberde; ‘’2015 sezonu boyunca, dünya üzerindeki dokuz ATP Challenger turnuvası, 25 yılı aşkın süredir organize edildiği için Londra’daki ATP World Tour finallerinde onurlandırıldı. Ardından gecede organizatörlerin katıldığı bir akşam yemeği ile kutlamalar yapıldı. Bu organizasyonlar Challenger seviyesinde yeteneklerini geliştiren sporculara güçlü bir temel yaratma ve oyunlarını geliştirmek için yıllardır kararlılıkla düzenlenerek örnek oluşturmuştur. ‘’ denildi.

‘’ATP Challenger Tour Profesyonel Erkek Tenisi’nin esas yapı taşıdır’’ diyen ATP İcra Kurulu Yöneticisi ve Başkanı Chris Kermode, sözlerinin devamında ‘’Yıllardır tenise verdikleri büyük katkılardan dolayı, turnuva organizatörlerine memnuniyetimizi gösterdiğimiz ve onları bu güzel gecede ağırlayabildiğimiz için mutluyuz. ATP Challenger Tour’un başarısı profesyonel erkek tenisinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çok önemli’’ diye ekledi.

1946’dan beri düzenli olarak gerçekleşen ve Türkiye’nin en köklü tenis etkinliği olan İstanbul Challenger, 25 yıl ve 25 yıldan daha uzun bir süredir organize edilen dünyadaki toplam dokuz ATP Challenger turnuvasından biri olma özelliğini taşıdığı için bu ödüle layık görülmüştü.

Dünyanın en iyi sekiz raketinin katılımıyla yapılan Londra’daki ATP Dünya Turu Finalleri’ne davet edilen İstanbul Challenger yetkilileri, düzenlenen gecede onurlandırılırken, TED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz ve Turnuva Direktörü Cem Tınaz ödülü birlikte almıştı.

İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.atpworldtour.com/en/news/challengers-honoured-in-london-2015

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü