← Geri Dön

Başak Eraydın’dan Anlamlı Şampiyonluk!

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’müzün kapalı kortlarında düzenlenen Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nda milli sporcumuz Başak Eraydın, Rus partneri Polina Leykina ile birlikte çiftlerde şampiyonluğa uzandı.

Bu sene 16. sı yapılan toplam 25 bin dolar ödüllü turnuvada 4 numaralı seribaşı çift olarak mücadele eden Eraydın/Leykina, finalde Rumen Cristina Dinu ile Hırvat Jana Fett ikilisiyle karşılaştı. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından rakiplerini 7-5, 6-7, 10/5’lik skorlarla deviren Eraydın ve Leykina, bu anlamlı turnuvada şampiyonluk ipini göğüslediler.

Cumhuriyet Bayramı haftasında gerçekleşen turnuvada zirveye çıkan 21 yaşındaki sporcumuz Başak, çiftler kariyerinin 12. kupasını kaldırdı.

Teklerde Jorovic-Fett Finali 16. Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın tekler kategorisinde yarı final maçlarına çıkan Başak Eraydın ve Pemra Özgen, korttan yenilgiyle ayrıldı.

Eraydın, ikinci setinde 4-0’lık üstünlüğünü koruyamadığı maçta Sırp Ivana Jorovic’e 6-3, 6-4; Özgen ise Hırvat Jana Fett’e 6-1, 6-4’lük skorla mağlup oldu.

Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nda Jorovic ile Fett arasındaki tekler finali yarın (31 Ekim Cumartesi) saat 16.00’da başlayacak.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü