← Geri Dön

Cumhuriyet Kızları Son 16’da!

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız hafta düzenlenen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası 2. gün oynanan ana tablo maçlarıyla devam etti.

Bu yıl 16. sı düzenlenen toplam 25000$ ödüllü Fıratpen Cumhuriyet Kızları ITF turnuvası’nda ilk tur eşleşmeleri tamamlandı. Dün yapılan ana tablo maçlarında teklerde 2. tura yükselen Ayla Aksu’nun ardından Berfu Cengiz ve milli sporcularımız Başak Eraydın ve Pemra Özgen’de son 16’ya yükseldi.

Kulübümüz oyuncularından Pemra Özgen, son haftalarda Yunanistan’da katıldığı turnuvalarda elde ettiği başarılardan sonra kulübümüz kortlarında çıktığı ilk maçında, 23 yaşındaki Nadiia Kichenok’u 6-2, 6-3 ile geçerek ikinci tura yükselmesini bildi. Türk tenisinin yükselen değerlerinden TED’li sporcumuz Başak Eraydın ise elemelerden katıldığı ana tabloya da iyi bir başlangıç yaptı ve İtalyan rakibi Alberta Brianti’yi zorlu mücadelenin ardından 4-6, 6-4, 4-6’lık setlerle geçerek 2. tur biletini kaptı. Aynı zamanda A seviye ITF Gençler turnuvasında yarı final oynayan ilk Türk raket olan Berfu Cengiz, Hülya Esen’i 6-3, 6-3’le geçerek 2. tura yükseldi. Melis Sezer ise Sırp rakibi Ivana Jorovic’e 6-3, 6-0’lık setlerle mağlup oldu.

28 Ekim Çarşamba günkü ikinci tur eşleşmelerinde Ayla Aksu ile Rus Polina Leykina; Başak Eraydın ile Çek Katerina Vankova; Pemra Özgen ile Ukraynalı Lyudmyla Kichenok; Berfu Cengiz ile de Sırp Ivana Jorovic karşı karşıya gelecek.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü