← Geri Dön

Cumhuriyet Kızları Turnuvası Basın Toplantısı Yapıldı!

Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümünün olduğu haftaya göre planlanan toplam 25 bin dolar ödüllü 16. Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvasının basın toplantısı kulübümüz tesislerinde yapıldı.

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü olarak ev sahipliğini yaptığımız turnuvanın basın toplantısına TED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, Fıratpen Kurumsal İletişim Müdürü Hasan Erhan, Uluslararası Tenis Federasyonu(ITF) Yöneticisi Guido Pezzella, TED Tenis Kaptanı Işık Tok, Milli Sporcumuz Başak Eraydın ve Rus tenisçi Irina Khromacheva katıldı.

Cumhuriyet tarihinin en uzun kapalı kort tenis turnuvasını 16. kez düzenlemekten dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getiren Başkan Tınaz, amaçlarının ülke genelinde tenise olan ilginin arttırılması olduğu söyledi. Tınaz, böyle önemli ve prestijli bir uluslararası organizasyonda ev sahibi olarak teklerde bir Türk sporcunun şampiyonluğa ulaşmasını temenni ettiklerini belirtti. Turnuvaya katkılarından dolayı Türkiye Tenis Federasyonu’na, sponsorlara ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.

Turnuvanın ana sponsoru Fıratpen’i temsil eden Hasan Erhan ise sözlerine uzun yıllar böyle önemli bir turnuvayı organize ettikleri için kulübümüze teşekkür ederek başladı. Erhan, Türk sporcuların başarılı bir turnuva geçirmesinin turnuvayı daha anlamlı kılacağını ifade etti.

Kulübümüzün Tenis Kaptanı Işık Tok ise tüm sporseverleri TED Spor Kulübü kortlarında düzenlenen organizasyona davet ederken, ITF Yöneticisi Pezzella da böyle başarılı bir organizasyona imza atan TED Spor Kulübüne teşekkürlerini iletti ve turnuvanın uzun yıllar aynı şekilde devam etmesini diledi.

Son aylarda katıldığı turnuvalarda önemli derecelere imza atan ve başarılı bir grafik çizen TED’li sporcumuz Başak Eraydın ise Türk tenisinin gelişimi ve tenise olan ilginin arttırılması önemli olduğunu, kendi kulübünde başarılı bir hafta geçirmeyi arzuladığını söyledi.

2010 yılında dünya gençler sıralamasında zirveye çıkmış bir isim olan Rus raket Khromacheva da İstanbul’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirirken, turnuvanın gerçekleşmesinde pay sahibi olan herkese teşekkür etti.

Basın toplantısının ardından kulübümüzün eski oyuncularından Gülberk Gültekin Salman ve Duygu Akşit Oal’a karşı genç sporcularımızdan İpek Çevik ve Başak Akbaş gösteri maçı yaptılar. Gösteri maçının ardından turnuvaya ana tablo 2. gün maçlarıyla devam edildi.

24 Ekim’deki eleme maçlarıyla başlayan 16. Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın çiftler finali 30 Ekim Cuma, tekler finali ise 31 Ekim Cumartesi günü oynanacak.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü