← Geri Dön

‘’Senin Maceran’’ Rocklands’da!

Dağcılık sporcularımız Evren ve Uğur, geçen yıl başladıkları ‘Senin Maceran’ projesi kapsamında, bu yıl tırmanışlarını Güney Afrika’daki dünyaca ünlü tırmanış bölgesi Rocklands’de yaptılar.

Yaklaşık 10 hafta süren Güney Afrika Tırmanış Kampı hem maceralı, hem de başarılı tırmanışların gerçekleştiği bir kamp olmuştur. Sporcularımız 2015 ana hedeflerine ulaşmışlardır.

Uğur, tırmanış hayatının en zor rotası olan 8b zorluğundaki Mooiste Meisie rotasını tırmanmayı başarmıştır.
Evren ise ülke çapında yaptığı en zor derece olan 7C+ derecesini yurt dışında da tırmanmayı başarmıştır.


“Senin Maceran” projesi; dünyanın önemli tırmanış merkezlerinde yapılan tırmanışlarla, ülkemiz tırmanış vizyonuna katkıda bulunmayı ve sportif açıdan ülkemizde çıkılan zor dereceleri yurt dışında da başarmayı hedeflemektedir. Destekçileri arasında Red Bull, Boreal ve Ride The Earth’ün de olduğu projenin faaliyetleriyle ilgili fotoğraf, yazı ve film paylaşımlarını başta kulüp web sitemiz, facebook, twitter, instagram hesaplarımız ve proje destekçilerinden Red Bull’un web sitesi www.redbull.com.tr olmak üzere, çeşitli dergi ve web sitelerinden takip edebilirsiniz.

TED Spor Kulübü olarak, daha zorlu tırmanışlar yapabilmek ve çıtayı daha yukarı taşıyabilmek için çalışmalarına devam eden sporcularımıza başarılar dileriz.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü