← Geri Dön

İstanbul Indoor Challenger gerçekleşti.

Sezonun ilk Challenger turnuvası olarak ATP takviminde yerini alan Uluslararası Kapalıkort Erkekler Tenis Turnuvası Istanbul Indoor Challenger kulübümüzün ev sahipliğinde 18-24 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

Kulu¨bu¨mu¨zu¨n sporcusu Ergi Kırkın, 7 numaralı seri bas¸ı Jozef Kovalik'e 2 saat 23 dakika su¨ren mu¨cadelede 7-6, 0-6, 6-7'lik setlerle kaybederek Istanbul Indoor Challenger'a c¸eyrek finalde veda etti.

23 Ocak 2021 tarihindeki Istanbul Indoor Challenger Turnuvası çiftler finalinde ise set kaybı yaşamadan finale gelen Lloyd Glasspool - Harri Heliovaara ikilisini 4-6, 6-3, 10-8’lik setlerle yenen Andre Goransson - David Pel tandemi 6 kez çift hata yaptıkları maçı şampiyon olarak tamamladı.

Toplamda 132 bin 280 Euro para ödüllü Istanbul Indoor Challenger’ın 25 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen finaline elemelerden gelen Arthur Rinderknech vatandaşı Benjamin Bonzi ile mücadele ettiği final karşılaşmasında 2 saat 16 dakika sonunda Bonzi’yi 4-6, 7-6, 7-6 ile mağlup ederek üçüncü Challenger şampiyonluğunu elde etti. Turnuva boyunca yüzde 82 ile ilk servislerinden en fazla puan kazanan isim olan Rinderknech 20 ace kaydettiği final mücadelesini kazanarak dünya sıralamasında 135. sıraya yükseldi ve kariyerinin en yüksek sıralamasına ulaştı. 24 yaşındaki Bonzi de 146. sıraya yükselerek kariyer sıralamasını elde etti.

ATP desteği ile gerçekleştirdiğimiz turnuvada çiftler şampiyonaları ödüllerini Tenis Kaptanımız Işık Tok’un elinden alırken, tekler şampiyonu ise ödülünü Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Tınaz’ın elinden aldı.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü