← Geri Dön

TED 20. Cumhuriyet Kızları Turnuvası sona erdi.

Toplamda 25 bin dolar ödüllü bu sene 20’incisini düzenlediğimiz kapalı kort turnuvası Cumhuriyet Kızları’nın çiftler finalinde Melis Sezer/ Maia Lumsden ikilisini 2 numaralı seri başı Rumen tandem Jaqueline Adina Cristian/Elena Gabriela Ruse çifti 71 dakika sonunda 6-3, 6-4 yenerek şampiyonluğa ulaştı.  

Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Nilgün Kratzer ile Kadriye Özcanoğlu takdim etti.

Cumhuriyet Kızları’nda tekler kategorisi şampiyonu 1 numaralı seri başı Estonyalı raket Kaia Kanepi oldu. Dünya eski 15 numarası Kaia Kanepi ile dünya eski 2 numarası, 2010 US Open ve Wimbledon finalisti Rus raket Vera Zvonareva’nın mücadelesine sahne oldu. Her iki raket de finale set kaybı yaşamadan ulaştı. Final karşılaşmasında oyunu domine eden Kanepi 3 ace kaydettiği 1 saat 36 dakika sonunda turnuvanın 7 numaralı seri başı Zvonareva’yı 6-3, 6-3 ile mağlup ederek 17. ITF şampiyonluğunu İstanbul’da elde etti.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Tınaz takdim etti.

Ödül töreninde söz alan 35 yaşındaki tecrübeli tenisçi Kaia Kanepi İstanbul’u ve Türk yemeklerini çok sevdiğini ve bu turnuvada yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi. Estonyalı raket kendisini örnek alan sporculara eğer düzenli ve hedefe yönelik çalışırsanız siz de benim yaşlarımda da bu oyunu hala başarılı bir şekilde sürdürebilirsiniz tavsiyesinde bulundu.

Her sene Cumhuriyet Bayramı haftasında düzenlediğimiz bu turnuvanın düzenlenmesinde bizlere destek olan sponsorlarımız Ak Sigorta, Fıratpen, Artengo, Decathlon, Propointsports, Biaracım, Otofenix, Saka, Çamlıca, Beeo, Mcc eldiven-maske, Naviosa ve Princess Cruises’a teşekkür ederiz.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ