← Geri Dön

72. İstanbul Challenger TED Open

Kulübümüzün bu sene 72'incisine ev sahipliği yaptığı 104.160 bin dolar toplam para ödüllü İstanbul Challenger TED Open 25 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen tekler ödül töreninin ardından sona erdi. Bu sene turnuvada dört Türk sporcu yer aldı.

Basın toplantısı
Turnuva basın toplantısı 20 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti. Toplantıya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, İstanbul Challenger TED Open Turnuva Direktörü Melis Yafe, kulübümüzün sporcusu Marsel İlhan ve Milli Sporcumuz Altuğ Çelikbilek katıldı.
Turnuvanın bu sene gerçekleşebilmesinin çok büyük emeklerle mümkün olduğuna dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bu sene özellikle çok önemli bir günü yaşıyoruz. Turnuvanın bu yıl yapılabilmesi Sayın Başkanımız Mehmet Tınaz’ın yönetiminde çok başarılı bir sürecin yürütülmesiyle gerçekleşti. Başkanımıza ve kulüp yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Profesyonel Tenisçiler Birliği’nin (ATP) İstanbul Challenger TED Open’ın yapılması için açık destek verdiğini belirten Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Tınaz, “ATP ‘Siz bu turnuvayı yeter ki yapın biz tüm desteğimizi veriyoruz’ dedi. Bu gerçekten bizi çok gururlandırdı. Biz de Eylül ayındaki turnuvayı bu tarihte yapma kararı aldık.” dedi.

Çiftler şampiyonu Ariel Behar/ Gonzalo Escobar
72. I·stanbul Challenger TED Open’da 24 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen çiftler final maçında Amerikalı Robert Galloway/Nathaniel Lammons c¸iftini 4-6, 6-3,10-7’lik skorla yenen turnuvanın 1 numaralı seri bas¸ı Behar/Escobar ikilisi s¸ampiyon oldu. Ödüllerini kulübümüzün Genel Sekreteri Sayın Nilgün Kratzer takdim etti.

Tekler şampiyonu Ilya Ivashka
Türkiye’nin en köklü tenis organizasyonlarından 72. İstanbul Challenger TED Open’ın finalinde turnuvanın 7 numaralı seribaşı Ilya Ivashka ile dünya eski 24 numarası Martin Klizan karşı karşıya geldi. Turnuva boyunca sergilediği performansa etkili return’ler ekleyen Belaruslu raket Ivashka, Slovak raket Klizan’i 6-1, 6-4’lük skorlarla yendi.

Ödülleri TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz takdim etti. ATP’nin 72 yıldır devam eden bu turnuvaya destek verdiğinin altını çizen Kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, “ATP 80 bin dolarlık ödülü olan bu turnuvayı 105 bin dolara çıkardı ve ana sponsor oldu kendilerine bu organizasyonun devamını sağladıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca bizzat ilgilenen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’a teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kızları turnuvamız var, bu turnuvaya da yine dünya sıralamasındaki üst düzey oyuncular geldiler. Sizleri yeniden burada görmek istiyorum. Bu olumsuz şartlarda hem oyunculara hem de bize destek veren siz seyircilere teşekkür ediyorum” dedi.
“Covid-19 dolayısıyla bütün insanlık tehdit altındayken bu zor şartlarda turnuvayı devam ettirebilmenin, bugün burada olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan TTF Başkanı Cengiz Durmuş, “Ülkemizde tenisin en iyi noktalara gelebilmesi adına tenisin hafızası olmuş İstanbul Challenger TED Open’ın bu yıl burada yapılmış olmasının ne kadar önemli olduğunu ATP’nin gelenekselleşmiş, dünyanın en iyi Challenger turnuvası seçilmiş bir turnuvaya sahip çıkması ile görüyoruz. Bu etkiyi yaratmak TED Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu ve değerli Başkanı Mehmet Tınaz’ın çalışmalarının sonucudur, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Türkiye Tenis Federasyonu olarak biz kulüplerimizin bu zor zamanlarda ne kadar büyük işler başardığına şahit oluyoruz. Muhteşem bir final izledik. İstanbul Challenger TED Open’ın devam etmesi adına biz de Federasyon olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Saygılarımla arz ediyorum” ifadelerini kullandı.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü