← Geri Dön

72. İstanbul Challenger TED Open’ın basın toplantısı gerçekleşti

. Bu yıl 72. kez düzenlediğimiz toplam 104.106 dolar ödüllü İstanbul Challenger TED Open’ın basın toplantısı 20 Ekim 2020 (bugün ) tarihinde gerçekleşti.

Toplantıya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, İstanbul Challenger TED Open Turnuva Direktörü Melis Yafe, kulübümüzün sporcusu Marsel İlhan ve Milli Sporcumuz Altuğ Çelikbilek katıldı.

Turnuvanın bu sene gerçekleşebilmesinin çok büyük emeklerle mümkün olduğuna dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bu sene özellikle çok önemli bir günü yaşıyoruz. Turnuvanın bu yıl yapılabilmesi sayın Başkanımız Mehmet Tınaz’ın yönetiminde çok başarılı bir sürecin yürütülmesiyle gerçekleşti. Başkanımıza ve kulüp yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 72 yıldır bu geleneği sürdürebilmenin, tenisin hafızası olabilmenin önemine değinen Durmuş, “Türkiye’nin çok önemli bir değeri olan turnuvamız en iyi Challenger turnuvası seçildi. Bunlardan bahsetmek ülkeyi tenis ülkesi yapabilme hedefi olan bir yönetici olarak da beni çok mutlu ediyor. Dünyanın en iyi sporcuları 1946’dan bu yana bu turnuvada boy gösterdi. Bu köklü turnuvaya sahip çıktığı ve ev sahipliği yaptığı için TED Spor Kulübü’ne bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye Tenis Federasyonu olarak bütün kurullarımızla bu turnuvaya destek vereceğiz. Türk sporunun emrinde olduğumuzu, ülkemiz sporuna bu hizmeti veren herkesin emrinde olduğumuzu sizlere saygıyla arz ediyorum” diye konuştu.

Profesyonel Tenisçiler Birliği’nin (ATP) İstanbul Challenger TED Open’ın yapılması için açık destek verdiğini belirten Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Tınaz, “ATP ‘Siz bu turnuvayı yeter ki yapın biz tüm desteğimizi veriyoruz’ dedi. Bu gerçekten bizi çok gururlandırdı. Biz de Eylül ayındaki turnuvayı bu tarihte yapma kararı aldık. Güzel maçlar oynanacağına inanıyorum. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’a ve Garanti Koza’nın sahibi Şükrü İlkel’e teşekkür ediyorum bizi bu turnuvada yalnız bırakmadı turnuvanın olması için destek verdi. Pandemi şartlarında kulübü en iyi şekilde düzenledikleri için ekibimize teşekkür ediyorum. Bu turnuvayı yapabildiğimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki hafta yine TED kortlarında Cumhuriyet Kızları turnuvamız olacak, oraya da çok iyi katılımlar var. 2 hafta Türk tenisi bir şölen yaşayacak. Umarım erkeklerde ve kızlarda yüzümüzü güldüren sonuçlar olur. Amacımız bir oyuncumuzu şampiyon görebilmek” ifadelerini kullandı.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü