← Geri Dön

Petzl TED Boulder Cup 4 sona erdi.

Kulübümüzün düzenlediği, Türkiye’nin en büyük tırmanış yarışması Petzl TED Boulder Cup 4 Ulusal tırmanış yarışması 7-8 Mart 2020 tarihleri arasında, kulübümüzün tırmanış duvarında organize edildi.

Ana sponsorluğunu dünyaca ünlü tırmanış markası Petzl’in yaptığı yarışmaya, 22 ilden toplam 140 sporcu katıldı. İki gün boyunca yaklaşık 1200 civarında sirkülatif seyircinin katıldığı organizasyon çok çekişmeli tırmanışlara sahne oldu. Yarışmada ayrıca Slackline ipte yürüme, çocuklara tırmanış, Simond fingerboard kapışması gibi birçok etkinliğe de ücretsiz olarak yer verildi.

Ayrıca Dr. Durukan Türe’nin interaktif olarak yönettiği “Tırmanış Sakatlıkları” semineri ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında dünyaca ünlü kadın tırmanıcı Mina Markoviç’in konuk olduğu ‘Simond’la Güçlü Kadınlar’ semineri Saman Belgerden konferans salonunda düzenlendi.

İki gün boyunca Ta Da hazır yemekleri, Golf dondurmaları, Seyidoğlu ve The North Face Standında çay kahve ikramları yapıldı. Yarışma sonunda after party düzenlendi.

Dereceye giren sporculara kulübümüz tarafından toplam 10.000 TL değerinde altın ve para ödülü verildi. Ayıca dereceye giren sporculara ve çekiliş şanslılarına sponsorlarımız tarafından hediyeler verildi.

Yarışmada 15 yaşındaki sporcumuz Selin Manka, “Çiçeği Burnunda” kategorisinde 1. olurken, Sarp Şahin finale kalarak 4. oldu.

Yarışmada emeği geçenlere plaket takdim edilirken, dereceye girenlere madalyaları kulüp başkanımız Prof. Dr. Sn Mehmet E. Tınaz, Genel Sekreterimiz Nilgün Kratzer, dağcılık bölümü eski kaptanı Ersal Akçay, dağcılık bölümü milli antrenörü Evren Karadağ, ünlü tırmanıcı Mina Markoviç ve tırmanış camiasının öncü isimleri Öztürk Kayıkcı ve Süleyman Vardal tarafından takdim etti. Turnuva dereceleri ise şöyle;

Büyük Kadınlar
1- Begüm Kazazi
2- Hazal Öztürk
3- Duru Güneş Yalçın
Büyük Erkekler
1- Ali Keskin
2- Ahmet Güner
3- Ozan Atasoy
40 Yaş Üzeri
1- Durukan Türe
2- Recep Gür
3- Sercan İlkbağ

Çiçeği Burnunda Kadın
1- Selin Manka
2- Nursema Ata
3- Ece Akın
Çiçeği Burnunda Erkek
1- Timur Taş
2- Ercan Temur
3- Can MoranerTED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü