Haber Bülteni / 29 Ocak 2018

TED BAŞARI DUYURUSU

  Berfu ikinci oldu.
  Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentindeki 15 bin dolar ödüllü ITF turnuvasında sporcumuz Berfu Cengiz ve Boşnak partneri Jasmina Tinjic çift kadınlarda ikinciliği elde etti.

Şampiyonluk maçında Yeni Zelandalı tandem Jade Lewis/Erin Routliffe'e 1 saat 22 dakika sonunda 6-1, 5-7, 12/10'luk skorla kaybeden Cengiz ve Tinjic, şampiyonluğun kıyısından döndü.  18 Yaş Kış Kupası'ndan başarılarla döndük.
  22-26 Ocak tarihleri arasında Antalya Tenis Organizasyonları Spor Kulübü Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 18 Yaş Kış Kupası'ndan başarılarla döndük.

Tek erkekler ve çift erkekler kategorisinde final heyecanı sporcularımız arasında yaşandı. Tek erkeklerde sporcularımızdan Umut Akkoyun şampiyon olurken, Arda Azkara finalist oldu.

Çift erkekler kategorisinde ise sporcularımızdan Umut Akkoyun/ Mustafa Erdoğan ikilisi şampiyon olurken, sporcularımızdan Arda Azkara/ Burak Can Yılmaz ikilisi finalist oldu.  Basketbol A Takımımız ikinci yarıyı zaferle açtı.
  27 Ocak Cumartesi günü A Basketbol Takımımız, Bursa Final Okulları A Takımı ile karşılaştı.

74-67'lik skorla maçı kazanan A Takımımız böylece mücadele verdikleri Türkiye Basketbol 2. Liginin ikinci yarısını zaferle açmış oldu.  Basketbolda U14 ve U17 takımlarımız 3. oldu.
  22-26 Ocak tarihleri arasında, Antalya'da, ülkemizin farklı illerinden 13 takımın katılım gösterdiği basketbol altyapı kampı düzenlendi.

U14, U15 ve U17 altyapı takımlarımızın katıldığı kampın ardından düzenlenen takımlar arası turnuvalarda U14 ve U17 takımlarımız 3. oldu. Sporcularımız sıkı bir kamptan madalyaları ile dönmüş oldu.  Olağan Genel Kurul Toplantımız gerçekleşti.
  27 Ocak Cumartesi günü Olağan Genel Kurul toplantımız gerçekleşti.

Mali değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Başkanımızın TED'de Bir Gün adlı sunumu ile başladı. Ardından 2017 yılı içinde yapmış olduğumuz tüm etkinlikleri ve sporcularımızın başarılarını kapsayan kısa film izlendi.

Olağan Genel Kurul Toplantımızın ardından TED Eğitim ve Geliştirme Vakfımızın Genel Kurul Toplantısı yapıldı.  Tenis Akademi sporcularımız sinema etkinliğinde bir araya geldi.
  24 Ocak tarihinde Tenis Akademisi 12 yaş sporcularımız, antrenörümüz Sinan Göncü koordinatörlüğünde sinema etkinliği için bir araya geldi.

Sabah kahvaltısı ile güne başlayan sporcularımız, kahvaltının ardından antrenman yaptılar. Gün sinema ile sonlandı. Sporcularımız antrenörleri ile hoşça vakit geçirdi, yarıyıl tatilinin keyfini çıkardı.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü