Haber Bülteni / 29 Mayıs 2017

TED BAŞARI DUYURUSU
 

Anıl gümüş madalya kazandı.

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün ev sahipliği yaptığı İslami Dayanışma Oyunları tek erkekler finali milli tenisçilerimizin mücadelesine sahne oldu, başarılı sporcumuz Anıl Yüksel ikinci oldu.

Turnuvada 1 numaralı seribaşı olarak mücadele veren bir diğer milli sporcu Altuğ Çelikbilek, şampiyonluk maçında Yüksel' i 6-4, 6-4' lük setlerle yendi. Yüksel böylece turnuvanın tek erkekler kategorisinden gümüş madalya alarak dönmüş oldu.

Kaptanlığını Serkan Akın Dilek' in yaptığı Erkek Milli Takımımız, bu sene dördüncüsü yapılan İslami Dayanışma Oyunlar' nda böylece toplam üç altın, bir gümüş madalya kazanmayı başardı.



  Başak ve Umut milli takıma seçildi.
  24- 28 Mayıs tarihleri arasında, Koza Wos Org. ve Eğitim Kulübü ev sahipliğinde, 18 Yaş ve 16 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvaları düzenlendi.

Finalist ve şampiyonların milli takım kadrosunda olmaya hak kazandığı turnuvada, sporcularımızdan Başak Akbaş finalist olarak 18 Yaş Kadın Milli Takımına seçilirken, Umut Akkoyun da finalist olarak 18 Yaş Erkek Milli takımına seçildi.

Sporcularımızdan Mustafa Erdoğan ise 18 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvasının consolation kategorisi şampiyonu olurken, Görkem Yüksel İnan 16 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası yarı finalinde kaybetti.



  Haluk başantrenörlük belgesi almaya hak kazandı.
  Uluslararası Tenis Federasyonu geçtiğimiz günlerde 2. kademe antrenörlük kursu açtı. Kursu başarıyla bitiren kulübümüzün sporcusu ve antrenörü Haluk Akkoyun, başantrenörlük belgesi almaya hak kazandı.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü