Haber Bülteni / 27 Kasım 2017

TED BAŞARI DUYURUSU

  Pemra Mısır’ı etkisi altına aldı!
  Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde düzenlenen toplam 15 bin dolar para ödüllü ITF turnuvasında sporcumuz Pemra Özgen üst üste ikinci tek kadınlar şampiyonluğunu elde etti. 

Geçen hafta aynı turnuva kapsamında 13. tekler şampiyonluğunu elde eden Özgen, sırasıyla İtalyan, Endonezyalı, Fransız ve İngiliz rakiplerini eledi. Finalde ise Barbara Bonic'i 6-2, 6-2'lik skorlarla yenerek kariyerinin 14. tekler şampiyonluğunu elde etti.  Mert Naci tenisin yıldızları karşılaşmasında yer aldı.
  TEB BNP Paribas Tennis Stars Series 26 Kasım Pazar günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlendi.

13 binin üzerinde tenis severin izlediği gösteri maçlarının ilki ülkemizin genç yetenekleri Berfu Cengiz/Sarp Ağabigün ile İpek Öz/ Mert Naci Türker arasında oynandı. Kulübümüzün sporcusu Mert Naci Türker ve ortağı İpek Öz karşılaşmayı 7-5, 7-5'lik skorlarla kaybetti.

Genç yeteneklerin karşılaşmasından sonra milli raket Çağla Büyükakçay ile Rus yıldız Maria Sharapova arasındaki gösteri maçı oynandı. Sharapova karşılaşmayı 7-6, 6-0'lık skorlarla kazandı.  Emektar sporcumuz İsmail Serim anısına Senyörler Tenis Turnuvası gerçekleşti.
  9 yıl boyunca 70 yaş takımımızın şampiyonluğunda büyük bir paya sahip olan emektar sporcumuz 9 yıl boyunca 70 yaş takımımızın şampiyonluğunda büyük bir paya sahip olan emektar sporcumuz İsmail Serim, 2017 Mayıs ayında düzenlenen 12. Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası’nda elde ettiği başarı sonrası eve dönüş yolunda kalp krizi geçirmiş ve aramızdan ayrılmıştı.  Serim tenise olan sevgisini yakın çevresine şu sözlerle ifade ederdi; ‘’Tenisi çok seviyorum, beni dinç tutuyor. 70 yaşındayım ve ölene kadar tenis oynayacağım.’’

Türkiye Tenis Federasyonu’nun takviminde 16- 25 Kasım tarihleri arasında yer alan 5.000 TL para ödüllü İstanbul Cerrahi Hastanesi& TED Senyör Tenis Turnuvası’nı emektar sporcumuz İsmail Serim anısına, gerçekleştirdik. Turnuva boyunca Serim için açılan anı defterine turnuva katılımcıları ve izleyicileri duygu ve düşüncelerini yazdı. 

Turnuva tek erkekler, çift erkekler, tek kadınlar, çift kadınlar ve karışık çiftler kategorilerinden oluştu, İstanbul Cerrahi Hastanesi ana sponsorluğunda, Çaykur, Çamlıca ve Saka sponsorluğunda gerçekleşti. 25 Kasım Cumartesi günü düzenlenen ödül töreni, Serim'in kızı Damla Ayşegül Menteşe ve torunları  Büçke Deniz Menteşe, Eylül Deniz Menteşe'ye anı defterinin takdim edilmesi ile başladı.

Ödül töreninde dereceye giren katılımcılara ödüllerini kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Veteran Tenis Kaptanımız Hasan Kara, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Genel Sekreterimiz Nilgün Kratzer, İstanbul Cerrahi Hastanesi İşletme Direktörü Banu Başaran, İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bülent Neymen takdim etti.

Turnuva sonuçları ise şöyle;
  Basketbol altyapımız sezona çiftte zaferle başladı!
  Basketbol altyapı 2007 doğumlu sporcularımızdan oluşan ve 2008-09 doğumlu sporcularımızdan oluşan takımlarımız 19 Kasım Pazar günü yeni sezona zaferle başlangıç yaptı. 

2007 doğumlu sporcularımızdan oluşan altyapı takımımız Bahçeşehir İhtisas Spor Kulübünü 49-10'luk skorla yendi. 2008-09 doğumlu sporcularımızdan oluşan takımımız ise Enka Spor Kulübü'nü 45-17'lik skorla yendi.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü