Haber Bülteni / 22 Mayıs 2017

TED BAŞARI DUYURUSU
 

Anıl’ın bulunduğu milli kadro altın madalya kazandı.

  İslami Dayanışma Oyunları'nda kadın takımımızın ardından erkek takımımız da oynadığı hiçbir maçta set kaybı dahi yaşamadan altın madalya kazandı.

Kaptanlığını Serkan Akın Dilek'in yaptığı, sporcumuz Anıl Yüksel, Altuğ Çelikbilek, Muhammet Haylaz ve Sarp Ağabigün'den meydana gelen Ay-yıldızlı ekip, final karşılaşmasında Pakistan'ı 2-0'la geçti.

Serinin ilk maçında Anıl Yüksel'in Muhammad Abid'i 6-0, 7-6 geçmesiyle avantajı yakalayan Milliler, Altuğ Çelikbilek'in Aqeel Khan'ı 6-3, 6-2'lik setlerle mağlup etmesiyle işi bitirdi ve altın madalyayı kazandı.  Düzenlediğimiz 10. Nazmi Bari ITF Junior Cup sona erdi.
  14 yıl üst üste Türkiye Şampiyonluğu elde eden, Türk Milli Takımının uzun süre antrenörlüğünü yapan, kulübümüzün sporcusu ve kulübümüzde antrenörlük yapmış merhum Nazmi Bari’nin adını taşıyan 10. Nazmi Bari ITF Junior Cup sona erdi.

Düzenlenmesi kulübümüz için artık bir gelenek haline gelen, 13- 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 18 Yaş Altı Uluslararası Tenis Turnuvası’na 18 ülkeden 240 oyuncu katıldı. Birbirinden başarılı sporcuların ter döktüğü turnuvada kortlarda kıyasıya bir mücadele yaşandı. Sporcumuz Başak Akbaş ve ortağı Deniz Çömlek çift kızlar şampiyonu oldu.

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da oynanan tek kızlar ve tek erkekler final maçlarının ardından çift kızlar ve çift erkekler final maçları oynandı. Akabinde düzenlenen ödül töreninde, turnuvada dereceye sporculara kupalarını Nazmi Bari’nin kızı Fatoş Bari, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Nilgün Kratzer, Işık Tok, Nureddin Cakcak takdim etti.

Turnuvada dereye giren sporcuların isimleri ise şöyle;
Tek Kızlar Şampiyonu; Ekin Erçetin
Tek Kızlar Finalisti; Zeynep Sönmez
Tek Erkekler Şampiyonu; Yankı Erel
Tek Erkekler Finalisti; Baran Cengiz
Çift Kızlar Şampiyonları; Başak Akbaş/ Deniz Çömlek
Çift Kızlar Finalistleri; Lana Kentchiasvilli/ Kristina Pukhaeva
Çift Erkekler Şampiyonları; Sultan Narbekov/ Malık Omarkhanov
Çift Erkekler Finalistleri; Nicoloz Davlianidze/ Zura Tkemaladze  Eskrimde Çilek Kupası’ndan başarılarla döndük.
  19-21 Mayıs tarihleri arasında Zonguldak’ta düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Çilek Kupası sona erdi.

Epe takımı sporcumuz Ardıç Karan Safçı, minik erkekler epe kategorisinde 3. oldu. Süper minikler erkek kılıç kategorisinde ise Dora Gürsel 2. oldu.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladık.
  Sporcularımız, antrenörlerimiz ve üyelerimizle, 19 Mayıs Cuma günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladık.

Bayram dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlik kapsamında eskrimde 4. Atatürk Gençlik Kupası, Dağcılık Gençler Tırmanış Aktivitesi, teniste ise Nazmi Bari ITF Junior Cup Yarı Final Müsabakaları yer aldı.

Tenis, eskrim, dağcılık ve basketbol branşı sporcularımızın, antrenörlerimizin, üyelerimizin katılımı ile saat 16:00’da sırasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı içine alan tören düzenlendi.

Törenin ardından, Eskrim branşında düzenlemiş olduğumuz 4. Atatürk Gençlik Kupası’nda dereye giren sporculara ödüllerinin takdimine geçildi. Ödülleri Eskrim Komite Üyesi Osman Ziya Sipahi, Eskrim Komite Üyesi Hakan Ulusaloğlu, Kulübümüzün Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Özcanoğlu, Kulübümüzün Genel Sekreteri Nilgün Kratzer ve Kulübümüzün Eskrim Şube Kaptanı Özden Ezinler takdim etti.

4. Atatürk Gençlik Kupası’nda ilk sekize giren erkek kılıç kategorisi sporcuları;
1- İsmet Armağan (Ankara Ferdi)
2- Umut Kaya (Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü)
3- Burak Bera Ağğez (Ankara Ferdi)
3- Eren Kılıç (Bursa Ferdi)
5- Yağan Soykan (Vişnelik TESK)
6- Ahmet Erdem Akpınar (Bekir Yılmaz İlköğretim)
7- Alper Taş (Bekir Yılmaz İlköğretim)
8- Efe Alpay (Parat Ripost)

4. Atatürk Gençlik Kupası’nda ilk sekize giren kadın kılıç kategorisi sporcuları;
1- Aylin Çakır(Bursa Ferdi)
2- Maya Ataç Kurtulmuş (Parat Ripost)
3- Nisanur Erbil (Samsun Eskrim)
3- Selin Özkan (Vişnelik TESK)
5- Beliz Soyak (TED)
6- Verda Atilla (Açı GSK)
7- Gül Arslan (Pars Eskrim)
8- Ayşe Yağmur Ümit (Parat Ripost)


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü