Haber Bülteni / 21 Mayıs 2018

TED BAŞARI DUYURUSU

  13. Nazmi Bari Cup ITF Junior Tenis Turnuvası gerçekleşti.
  Bu yıl 13.'sünü düzenlediğimiz Nazmi Bari Cup 2018 ITF Junior Tenis Turnuvası, erkekler ve kızlar ana tablolarında oynanan final maçlarının ardından tamamlandı. Dört final müsabakasının üçünde mutlu sona ulaşan Türk tenisçiler ise turnuvaya damga vurdu.

Grade 4 seviye Nazmi Bari Cup 2018 ITF Junior Tenis Turnuvası'nda; Bora Şengül ve Selin Lidya Sepken teklerde, sporcumuz Kutsal Korkmaz ve ortağı Bora Şengül ikilisi ile Alina Lebedeva/ Anastasia Luneva ikilisi çiftlerde mutlu sona ulaştı.

Sporcumuz Kutsal Korkmaz ve ortağı Bora Şengül, 3 numaralı seribaşı olarak mücadele ettikleri çiftler finalinde Berk İlkel/Can Zorlu ikilisini 6-3, 6-4'lük skorlarla geçerek kupaya uzandı.

Tekler ve çiftlerde oynanan dört final mücadelesinde korta çıkan toplam 12 raketten 10 tanesinin Türk tenisçiler olması ise organizasyonun öne çıkan noktalarından biri oldu.

Final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreninde finalistlere ve şampiyonlara plaketlerini; kulübümüzün Tenis Kaptanı Işık Tok ve Türk tenisinin efsane isimlerinden Nazmi Bari'nin kızı Fatoş Bari takdim etti.  Berfu çiftler ve tekler yarı finalinde veda etti.
  Güney Kore'de düzenlenen ITF 25K Turnuvası'na katılan sporcumuz Berfu Cengiz, tek kadınlar ve çift kadınlar yarı finalinde turnuvaya veda etti.

Tek kadınlar çeyrek finalinde Ulrikke Eikeri'yi 7-5, 3-6, 6-4'lük skorlarla geçen Cengiz, yarı finalde 17 yaşındaki Tayvanlı En-Shuo Liang’a 3-6, 1-6'lık skorlarla kaybederek, turnuvaya veda etti.

Çift kadınlar kategorisinde Freya Christie ile ortaklık kuran Cengiz, çeyrek finalde Akiko Omae/ Ulrikke Eikeri'yi ikilisini 7-5, 4-6 [10-8]'lik skorlarla geçerken, yarı finalde Na-Lae Han/ Na Ri Kim ikilisine 4-6, 2-6'lık skorlarla kaybederek, turnuvaya veda etti.  Dağcılıkta Ali ve Sarp Milli Takıma seçildi.
  12- 13 Mayıs tarihleri arasında Samsun'da, Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun düzenlediği Spor Tırmanış Milli Takım Seçmeleri sona erdi.

Sporcularımızdan Sarp Şahin Gençler Genel Klasman şampiyonu olarak, sporcularımızdan Ali Şen ise Lider Genel Klasman şampiyonu olarak Milli Takımda yerlerini aldı.  12 Yaş Performans Grupları Yaza Merhaba Tenis Turnuvası gerçekleşti.
  19- 20 Mayıs tarihleri arasında Performans Grupları Tenis Altyapı sorumlu antrenörümüz Kerem Çakır'ın koordine ettiği 12 Yaş Performans Grupları Tenis Turnuvası sona erdi.

Sporcularımızın kıyasıya mücadele ettiği turnuvanın tek kızlar kategorisi şampiyonu İpek Karakuş, ikincisi Ayda Sayın, üçüncüsü Ecem Ersöz oldu. Tek erkekler kategorisinde ise şampiyon Gökhan Erinç, ikinci Doruk Balcı, üçüncü Efe Kurt oldu.  5. TED Atatürk Gençlik Kupası Eskrim Müsabakaları gerçekleşti.
  19 Mayıs Cumartesi günü kulübümüzün Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri arasında yer alan, bu yıl 5.'sini düzenlediğimiz TED Atatürk Gençlik Kupası Eskrim Müsabakaları gerçekleşti.

Yıldız kız kılıç kategorisi sporcularının kıyasıya mücadelesine sahne olan müsabakada dereceye giren sporculara ödülleri, kulübümüzün Genel Sekreteri Nilgün Kalealtı Kratzer ve kulübümüzün Eskrim Komitesi Başkanı Osman Ziya Sipahi tarafından takdim edildi. Turnuva sonuçları ise şöyle;

1 - Nisanur Erbil (Samsun Eskrim Spor Kulübü)
2 - Beliz Soyak (Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü)
3 - Maya Ataç Kurtulmuş (Paratripost Spor Kulübü)
3 - Serra Macıt (Demirspor Kulübü)
5 - Işıl Ulusaloğlu (Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü)


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü