Haber Bülteni / 19 Mart 2018

TED BAŞARI DUYURUSU

  Berfu yarı finalde veda etti.
  Hindistan'ın Gwslior kentinde düzenlenen ITF 25K turnuvasına katılan 18 yaşındaki sporcumuz Berfu Cengiz tek kadınlar kategorisi ilk turunda, çift kadınlar kategorisi yarı finalinde elendi.

Tek kadınlar ilk turunda Isha Budwal'ı 32 dk'da yenen Cengiz, bir maçta rakibine en az sayı veren ve galibiyete en hızlı ulaşan Türk raket oldu.

Cengiz, tekler ikinci turunda elenirken, çift kadınlar kategorisinde ortaklık kurduğu Rosalie Van Der Hoek ile ilk turda Taylandlı raketlerden Lertpitaksinchai/ Plipuech ikilisi geçti. Çeyrek finalde ise Hint raketlerden Tatachar/ Dhruthi ikilisini geçti. Cengiz ve ortağı yarı finalde turnuvaya veda etti.  Mert ve Barkın'ın yer aldığı takım Tenis Süper Ligi Türkiye şampiyonu oldu.
  11- 16 Mart tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Üniversiteler arası Türkiye Tenis Şampiyonası sona erdi.

Sporcularımızdan Mert Naci Türker ve Barkın Yalçınkale'nin kadrosunda yer aldığı İstanbul Aydın Üniversitesi Erkek Tenis Takımı Tenis Süper Ligi şampiyonu olarak gelecek sezon düzenlenecek olan Üniversiteler arası Avrupa Tenis Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.  Gökberk'in kaptanlığını yaptığı takım Süper Lige yükseldi.
  11-16 Mart tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Üniversiteler arası Türkiye Tenis Şampiyonası sona erdi.

Sporcularımızdan Gökberk Ergeneman'ın kaptanlığını yaptığı Nişantaşı Üniversitesi namağlup şampiyon olarak Tenis 1. Liginden, Süper Ligine yükseldi.  Eskrimde Irmak şampiyon oldu.
  10 Mart cumartesi günü Amerika'nın Midwest Bölgesinde eskrim sporcuları NCAA Fencing Şampiyonası'na kalifiye olabilmek için mücadele etti.

Sporcularımızdan Emine Irmak Yücel, yarışmada kılıç dalı şampiyonu olarak Amerika Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.  Eskrimde Ilgın ikinci oldu.
  15 Mart perşembe günü Nevşehir'de, Üniversiteler arası Eskrim Türkiye Şampiyonası kadınlar müsabakaları düzenledi.

Büyükler Kılıç Takımı sporcumuz Ilgın Sarban, düzenlenen şampiyonada ikinci oldu.  Eskrimde Umut üçüncü oldu.
  14 Mart çarşamba günü Nevşehir'de Üniversiteler arası Eskrim Türkiye Şampiyonası erkekler müsabakaları düzenlendi.

Büyükler Kılıç Takımı sporcumuz Umut Ulusaloğlu, düzenlenen şampiyonada üçüncü oldu.  Tenis sporcularımızın 2. dönem sonu veli toplantısı gerçekleşti.
  18 Mart Pazar günü tenis altyapı ve Tenis Akademi sporcularımızın veli toplantısı ile içeriğinde Bahara Merhaba Kulüp içi Tenis Turnuvaları Ödül Töreni gerçekleşti.

Velilerimiz antrenörlerimiz ile sporcularımızın genel durumu hakkında konuştu. Performans Grupları Sorumlu Antrenörümüz Kerem Çakır koordinatörlüğünde düzenlenen 12- 14- 16- 18 Yaş Bahara Merhaba Kulüp içi Tenis Turnuvalarında dereceye giren sporculara madalyaları tenis kaptanımız Işık Tok tarafından takdim edildi.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü