Haber Bülteni / 17 Temmuz 2017

TED BAŞARI DUYURUSU
 

Yaz Kupası turnuvalarından başarılarla döndük.

  10-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Yaz Kupası turnuvaları sona erdi.

Taçspor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 10 Yaş Yaz Kupası’nda sporcularımızdan Mavera Efem tek kızlar kategorisinde ikinci oldu.

Yeşilyurt Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 14 Yaş Yaz Kupası’nda sporcularımızdan Çınar Apaydın/ Yağız Turan ikilisi çift erkekler şampiyonu olurken Yağız Turan tek erkekler kategorisinde yarı finalist oldu.

Koza Wos Org. ve Eğitim Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 16 Yaş Yaz Kupası’nda sporcularımızdan Musa Eren Baş/ Recep Ulaş Uzun ikilisi çift erkekler kategorisinde ikinci olurken, Recep Ulaş Uzun tek erkekler kategorisinde yarı finalist oldu.  İstanbul Challenger, ATP tarafından düzenlenen Küresel Challenger Toplantısı'nda temsil edildi.
  9-10 Temmuz tarihlerinde Almanya'nın Braunschweig kentinde düzenlenen Küresel Challenger Toplantısı'na turnuvamızı temsilen başkanımız Prof. Dr. Mehmet Tınaz ve turnuva direktörü Dr. Cem Tınaz katıldı. Dünya çapından yaklaşık 50 turnuvanın temsil edildiği toplantıda, ATP yetkilileri turnuva temsilcilerini son kural değişikliklerine dair bilgilendirliler.

Aynı anda Braunschweig'da gerçekleşen ve geçen senenin ATP Challenger ödülü sahibi olan Sparkkassen Open maçlarını da izleme fırsatı bulan turnuva temsilcileri, birçok konuda fikir alışverişinde bulundular.  Dağcılık branşında Sarp olimpik kadroya seçildi.
  Uluslar arası Olimpiyat Komitesi’nin kararına göre Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyatları’nda tırmanış branşı yer alacak. Bu doğrultuda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin isteğine bağlı olarak Dağcılık Federasyonu Olimpik Kadro oluşturulacağı konusunda karar aldı.

Olimpik Kadronun oluşturulması için Türkiye Dağcılık Federasyonu Tarafından lider branşında Bursa’da, boulder branşında Malatya’da Milli Takım kampı düzenlendi. Kampa genç sporcumuz Sarp Şahin de katılırken, kulübümüzün antrenörlerinden Uğur Yılmaz ve Evren Karadağ antrenör olarak bulundu.

Kamp sonunda oluşturulan Olimpik Kadroya 2 sporcu ve bu sporculardan sorumlu 2 yönetici, Dağcılık Federasyonu tarafından seçildi. Seçilen 2 sporcunun planlamaları ve hedefleri iki sorumlu kişi tarafından belirlenecek. Kulübümüzün sporcusu Sarp Şahin kadroya seçilen 2 sporcudan biri olma başarısını gösterirken, kulübümüzün antrenörü Uğur Yılmaz ise seçilen 2 yöneticiden biri oldu.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü