Haber Bülteni / 11 Eylül 2017

TED BAŞARI DUYURUSU
 

American Express İstanbul Challenger’da ana tablo heyecanı başladı!

  Kulübümüz için bir gelenek halini alan, bu yıl 69. sunu düzenlediğimiz 75 bin dolar toplam para ödüllü İstanbul Challenger’da 11 Eylül Pazartesi günü(bugün) ana tablo heyecanı başladı.

Dünya sıralamasında ilk 100’de yer alan dört sporcunun katıldığı turnuva, tenis severler için bir tenis şöleni şeklinde geçecek. Geçen sene tek erkekler şampiyonu olan Malek Jaziri bu sene turnuvada 1 numaralı seri başı olarak mücadele verecek.  American Express İstanbul Challenger'ın 2, 3 ve 4 numaralı seribaşları ise sırasıyla Özbek Denis Istomin (#86), Rumen Marius Copil (#87) ve Rus Evgeny Donskoy (#99).

Kulübümüzün sporcularından Anıl Yüksel ve Mert Naci Türker’in de içinde bulunduğu altı Türk raket ana tablo tekler kategorisinde mücadele edecek.

Ana sponsoru American Express olan turnuvanın çiftler finali 16 Eylül, tekler finalin ise 17 Eylül’de oynanacak. Tüm tenis severleri 69 yıldır düzenliyor olduğumuz köklü ATP Challenger turnuvamıza davet ediyoruz. Sizler için hazırladığımız İstanbul Challenger dergisini bizlerden talep etmeyi unutmayın.  18 Yaş Türkiye Şampiyonasında TED rüzgârı!
  4-9 Eylül tarihleri arasında, Koza Wos Org. ve Eğitim Kulübü ev sahipliğinde 18 Yaş Türkiye Şampiyonası düzenlendi.

Sporcularımızdan Başak Akbaş tek kızlar şampiyonu, Umut Akkoyun tek erkekler şampiyonu olurken, Umut Akkoyun/ Mert Özdemir ikilisi çift erkekler şampiyonu oldu.

Tek kızlar, tek erkekler ve çift erkekler kategorisinde şampiyon olan sporcularımızın yanı sıra sporcularımızdan Mustafa Erdoğan tek erkekler finalisti, Levent Evyapan/ Tuna Kaan çift erkekler finalisti oldu.  Arda Azkara Türkiye şampiyonu oldu.
  4-9 Eylül tarihleri arasında, Antalya Turgay Sosyal Tenis Akademi Spor Kulübü Derneği ev sahipliğinde 14 Yaş Türkiye Şampiyonası düzenlendi.

Sporcularımızdan Arda Azkara tek erkekler 14 yaş Türkiye şampiyonu oldu.  Eskrimde Işıl üçüncü oldu.
  6- 9 Eylül tarihleri arasında Ankara'da Gençler ve Yıldızlar Açık Eskrim Turnuvası düzenlendi.

Kılıç Takımı sporcumuz Işıl Ulusaloğlu yıldızlar kılıç branşında üçüncü oldu. Sporcumuza ve antrenörümüz Batuhan Sarsılmaz'a 9 Eylül Dünya Eskrim Günü'nde bize yaşattığı bu gururdan dolayı teşekkür ederiz.  Antrenörlerimiz ve velilerimiz kahvaltıda buluştu.
  9 Eylül Cumartesi günü saat 10:00'da, antrenörlerimiz ve Tenis Akademi velilerimiz kahvaltıda buluştu.

Kulübümüzün Tenis Şube Kaptanı Işık Tok, Tenis A Takımı antrenörümüz Alaaddin Karagöz, Tenis Akademi koordinatör antrenörümüz Ercan Göncü ve diğer antrenörlerimiz genel antrenman düzeni, sporcularımızın hayatındaki sportif ve genel anlamdaki planlama üzerine velilerimizle bir söyleşi yaptılar.

Antrenörlerimizi dinleyen velilerimiz soruları ve fikirleri ile konuya dahil oldular. Söyleşinin ardından antrenörlerimize birebir olarak da sorularını yönelten velilerimiz, birlikte kahvaltı yapıp sohbet ettiler.  Bankalararası Tenis Turnuvası kaptanları bir araya geldi.
  Fikir babası Yönetim Kurulu üyemiz Ömer Aras olan Bankalararası Tenis Turnuvasının, bu yıl 21-30 Eylül tarihleri arasında yedincisini düzenleyeceğiz.

7 Eylül Perşembe günü, turnuvaya katılacak olan takımların kaptanları kulübümüzde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda turnuvaya dair fikir alışverişleri yapıldı, turnuva fikstürleri çekildi ve genel turnuva akışı konuşuldu.  Yaz Kurslarımız sona erdi.
  İki dönemden oluşan Yaz Kurslarımızın birinci dönemi 12 Haziran- 30 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi ise 31 Temmuz- 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

Tenis, eskrim, dağcılık, yüzme, basketbol, jimnastik, resim ve drama branşlarında düzenlemiş olduğumuz Yaz Kurslarımızın birinci dönemini ve ikinci dönemini tamamlayan öğrencilerimize dönem sonlarında branş antrenörlerimiz tarafından sertifikaları takdim edildi. Kış Spor Kurslarımız 23 Eylül Cumartesi günü başlayacak.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü