Haber Bülteni / 05 Şubat 2018

TED BAŞARI DUYURUSU

  Berfu çiftler yarı finalinde veda etti.
  Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde bu hafta düzenlenen toplam 15 bin dolar ödüllü ITF Turnuvasına sporcumuz Berfu Cengiz, çift kadınlarda yarı finalinde, tek kadınlar çeyrek finalinde veda etti.

Norveçli raket Helgo Malene ile ortaklık kuran Cengiz, turnuvanın 1 numaralı seribaşları olan Katarzyna Kawa/ Emily Smith ikilisine yarı final mücadelesinde 4-6, 4-6'lık skorlarla yenilerek turnuvaya veda etti.

Tek kadınlar kategorisinde 6 numaralı seribaşı olan Cengiz, çeyrek final mücadelesinde Japon raket Kumi So'ya 5-7, 6-4, 4-6'lık skorlarla yenilerek turnuvaya veda etti.  16 Yaş Kış Kupası’ndan başarılarla döndük.
  29 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında Antalya Tenis Organizasyonları Spor Kulübü ve İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü ev sahipliğinde 16 Yaş Kış Kupası düzenlendi.

Antalya Tenis Organizasyonları Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 16 Yaş Kış Kupası’nda sporcularımızdan Burak Can Yılmaz tek erkekler şampiyonu olurken, Burak Can Yılmaz/ Efe Tok ikilisi çift erkekler şampiyonu oldu.

İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 16 Yaş Kış Kupası’nda sporcularımızdan Seymin El tek erkekler şampiyonu olurken, çift erkekler kategorisinde ise ortağı Emir Sütekin ile ikinci oldu.
  8-9 Yaş ve 10 Yaş Kış Kupası’ndan başarılarla döndük.
  22 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında, Taç Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 8-9 Yaş ve 10 Yaş Kış Kupası sona erdi.

Sporcularımızdan Bulut Işık 8-9 Yaş Kış Kupası tek erkekler ikincisi olurken, Kamil Yamakoğlu consolation şampiyonu oldu.

10 Yaş Kış Kupası'nda ise sporcularımızdan Eren Özkan consolation şampiyonu oldu.  Millilerimizin Fed Cup Hazırlık Kampına ev sahipliği yaptık.
  Fed Cup Avrupa/Afrika Bölgesi 1. Küme'de bulunan milli takımımız, hazırlık kampını kulübümüzün ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Millilerimiz, 7-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda Polonya, Avusturya ve Letonya ile birlikte D Grubu'nda yer alıyor. Kaptanlığını kulübümüzün Tenis A Takım Antrenörü Alaaddin Karagöz'ün yaptığı Türkiye'yi Çağla Büyükakçay, Başak Eraydın, Ayla Aksu ve kulübümüzün sporcusu Pemra Özgen temsil ediyor.

Özgen, Fed Cup maçlarında bu zamana kadar teklerde ve çiftlerde toplam 36 galibiyetle, ülkemize en fazla galibiyet getiren isim olma özelliğini taşıyor.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü