Haber Bülteni / 05 Haziran 2017

TED BAŞARI DUYURUSU
 

Özden Ezinler Veteranlar Avrupa Şampiyonası’nda 8. oldu.

  25- 28 Mayıs tarihleri arasında, İtalya’nın Chiavari kentinde düzenlenen Veteranlar Avrupa Şampiyonası’na ülkemizi temsilen katılan kulübümüzün Eskrim Şube Kaptanı Özden Ezinler, Kadınlar Flöre 8’incisi ve Kadınlar Epe 13’üncüsü oldu. 

Özden Ezinler, Avrupa Şampiyonası’nın son gününde oynanan 60-69 Yaş kategorisindeki Kadın Flöre müsabakalarının ilk turunda 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek 11. sırada tur atladı. Veteran eskrimcimiz 32’lik direkt eleme tablosunda Büyük Britanya’dan Dominique Kennett’i 10-5 ve 16’lık tabloda da Rusya’dan Liubov Mayorova’yı 3-1 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde Rusya’dan Liudmila Chernova ile eşleşen Özden Ezinler maçı 9-0 kaybederek elendi ve şampiyonayı 8. sırada tamamladı. 

Kadınlar Epe’nin 60-69 Yaş kategorisinde ter döken Özden Ezinler müsabakaların ilk turunu 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna 18. sıradan yerleşip 64’lük tabloyu maç oynamadan geçti. 32’lik tabloda Almanya’dan Viola Richter’i 5- 4’lük skor ile saf dışı bırakan Özden Ezinler 16’lık tabloda bir diğer Alman Astrid Kircheis’e 10-7 mağlup olup elendi ve bu branşta 13.’lüğün sahibi oldu.  Haftasonu Turnuvalarından şampiyonluklarla döndük.
  4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Haftasonu Turnuvalarında TED rüzgarı esti.  Kemer Golf& Country ev sahipliğinde düzenlenen 12 Yaş Haftasonu Turnuvası'nın tek kızlar kategorisinde sporcularımızdan Nehir Özmeral şampiyon olurken olurken, Ada Bozacı ve Zeynep Evrenesoğlu 2. oldu. Tek erkekler kategorisinde ise Can Erözü, Adagün Topal, Çınar Gümüş 2. oldu. 

Bakırköy Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 14 Yaş Haftasonu Turnuvası'nda sporcularımızdan Çınar Apaydın tek erkekler şampiyonu oldu. Optimum Tenis Akademisi ev sahipliğinde düzenlenen 14 Yaş Haftasonu Turnuvası'nda ise sporcularımızdan Ali Göncü tek erkekler şampiyonu oldu. 

Yalova Tenis Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 16 Yaş Haftasonu Turnuvası'nda sporcularımızdan İlayda Yavaş tek kızlar kategorisi şampiyonu oldu.  Genetic Trainer Sistemi konulu panelimiz gerçekleşti.
  3 Haziran Cumartesi günü saat 15:00’da, Prof. Dr. Saman Belgerden Konferans Salonumuzda konuşmacı Serkan Doğan’ın sunumu ile Genetic Trainer Sistemi konulu panelimiz gerçekleşti. 

Panel, Spor Müdürümüz Müslüm Gülhan’ın açılış konuşması ile başladı. Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olan ve aktif olarak basketbol ve fitness branşları ile uğraşmış olan konuşmacımız Serkan Doğan, genetik yapıya uygun beslenme, antrenman ilkeleri ve supplement kullanımı, başlıkları üzerinden sunumunu gerçekleştirdi. 

Panelimize katılımcıların yoğun ilgisi oldu. Doğan’ın sunumunun ardından katılımcılar sorularını sordular, karşılıklı fikir alış verişlerinde bulunuldu. Katılımcılara sertifikalarını Spor Müdürümüz Müslüm Gülhan ve Panel Konuşmacısı Serkan Doğan takdim etti.  Kış Spor Okulu Kurslarımızın 2. dönemi sona erdi.
  11 Şubat- 4 Haziran tarihleri arasında, tenis, eskrim, dağcılık, yüzme, basketbol ve jimnastik branşlarında düzenlemiş olduğumuz Kış Spor Okulu Kursları 2. dönemini başarı ile gerçekleştirdik.

Dönem sonunda öğrencilerimize sertifikalarını branş antrenörlerimiz dağıttı. Yaz Spor Okulu Kurslarımızın birinci dönemi ise 12 Haziran tarihinde başlıyor..


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü